- Reklama -

Odkryjmy Kopernika

Dzięki staraniom wielu osób, w tym absolwentów szkoły, m.in. pana Marka Świcy, dyrektora Muzeum Fotografii w Krakowie, powstał projekt "Odkryjmy Kopernika" w celu przywrócenia świetności dziełu sztuki i stworzenia dla niego oprawy malarskiej.

Pomysł na zagospodarowanie przestrzeni wokół Kopernika został opracowany przez współczesnego, krakowskiego artystę Piotra Lutyńskiego. Tłem dla portretu będą specjalnie namalowane na tę okazję "kosmiczne" obrazy Lutyńskiego oraz prace wykonane przez uczniów liceum. Powstanie zatem unikalne dzieło wykonane z udziałem wychowanków szkoły, będące swoistym hołdem dla pracy Knappa i jego hojnego gestu. Obok pojawi się też tablica z krótkim biogramem Stefana Knappa oraz informacją o autorach oprawy jego dzieła. Koszt realizacji wynosi około 10 000 złotych.

Zachęcamy Państwa do finansowego wsparcia projektu. Wpłaty o dowolnej wysokości można przekazać do końca maja 2017 roku na podany numer konta:

Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej, ul. Kościuszki 65

23-400 Biłgoraj, Bank Spółdzielczy w Księżpolu

- Reklama -

nr konta 38961400082005000758190004 z dopiskiem: "Kopernik"

 

Zapraszamy do udziału w zbiórce publicznej, która zostanie zorganizowana na terenie miasta 20 kwietnia 2017 roku oraz do obejrzenia wystawy poświęconej Stefanowi Knappowi w przestrzeni S.O.W.A. od 13 do 20 kwietnia 2017 roku.

Liczymy na Państwa wsparcie, a nazwiska/nazwy fundatorów uwiecznimy wpisem (za zgodą darczyńców) na specjalnej tablicy fundacyjnej obok "Portretu Kopernika".

Nowe odsłonięcie dzieła Stefana Knappa planowane jest w czerwcu 2017 roku. Organizatorzy zobowiązują się zaprosić wszystkich darczyńców na uroczystość odsłonięcia "Ściany Kopernika Knappa".

Obsługa i promocja projektu: Fundusz UFO przy LO im. ONZ w Biłgoraju, Powiatowe Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. ONZ przy współpracy z FFLZB, BTK i mediami lokalnymi.

Obsługa finansowa kwesty: Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.