- Reklama -

- Reklama -

Gmina Turobin otrzymała promesę za najwyższą frekwencję

27 lipca wójt gminy Turobin Andrzej Kozina odebrał w Warszawie promesę na zakup wozu bojowego dla OSP. Jest to nagroda za największą frekwencję podczas wyborów prezydenckich w konkursie "Bitwa o wozy".

Promesę na zakup średnich wozów ratowniczo-gaśniczych odebrał wójt gminy Turobin Andrzej Kozina. Gmina ta znalazła się wśród 49 najbardziej aktywnych gmin w całej Polski. Osiągnęła najwyższą frekwencję w drugiej turze wyborów prezydenckich w każdym z 49 byłych województw (według stanu na 31.12.1998 r.). Wartość jednego samochodu to blisko 800 tys. zł.

Podczas uroczystego odbioru promes wiceminister MSWiA Paweł Szefernaker podziękował mieszkańcom gmin biorących udział w akcji za uczestnictwo w wyborach. – Dzięki Waszemu zaangażowaniu mamy największą w historii XXI wieku frekwencję w wyborach w Polsce i mamy drugi wynik po 1989 r. Blisko 70 proc. wyborców skorzystało ze swojego prawa i poszło do wyborów. Było to wspaniałe święto demokracji. Ta frekwencja pokazała, że każdy, idąc do wyborów, ma przeświadczenie, że jego głos się liczy – mówił wiceszef MSWiA. Frekwencja wyborcza wśród zwycięskich gmin wyniosła w drugiej turze wyborów prezydenckich od 68 proc. do ponad 94 proc. W gminie Turobin wynosiła ona 71,21%.

Zadowolenia z aktywności mieszkańców nie kryje wójt.

Serdecznie dziękuję wszystkim mieszkańcom gminy Turobin za wspólne działanie i mobilizację w czasie wyborów. To właśnie dzięki ich zaangażowaniu gmina Turobin uzyska nowy wóz strażacki, który zwiększy bezpieczeństwo w terenie – mówi Andrzej Kozina, wójt gminy Turobin.

 Środki na zakup pojazdu pochodzą z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

red.

 

- Reklama -

- Reklama -

1 komentarz
  1. gyug mówi

    Gratulacje. Samochód pójdzie jako drugie GBA do OSP Turobin czy do innej jednostki na terenie gminy?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.