Usługi krawieckie

- Reklama -

Oddali krew, by ratować życie innych

10 czerwca w gminie Tereszpol po raz pierwszy odbyła się akcja poboru krwi. Mieszkańcy oddali łącznie 8,5 litra krwi.

- Reklama -

Mieszkańcy nie zawiedli i licznie stawili się w budynku Urzędu Gminy, aby podzielić się tym życiodajnym płynem. Chętne do oddania krwi były 33 osoby, a krew oddało 19 osób.

Wszystkim, którzy wyrazili chęć oddania krwi, dziękuje wójt gminy Tereszpol Jacek Pawluk. – Cieszę się, że akcja tego typu odbywa się w naszej gminie oraz że spotkała się z tak dużym zainteresowaniem. Mieszkańcy, poświęcając swój czas, pokazali że chcą pomagać i integrować się z tymi, którym potrzebny jest życiodajny płyn, jakim jest krew – mówi wójt. Dziękuje również pracownikom Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie za profesjonalne przeprowadzenie zbiórki. Podkreśla, że tego typu akcja jest pierwszą zorganizowaną na terenie gminy, lecz z pewnością nie ostatnią. Kolejna planowana jest jesienią.

Pamiętajmy, że jedynym źródłem krwi jest zdrowy człowiek. Na krew czekają chorzy i poszkodowani w nieszczęśliwych wypadkach. Jest wiele chorób, które leczy się, uzupełniając brakujące elementy krwi. Krwotoki, przeszczepy organów, hemofilia wymagają stosowania transfuzji krwi lub preparatów krwiopochodnych. Podczas zabiegów chirurgicznych, kiedy ubytek krwi jest duży, często potrzebna jest transfuzja krwi.

Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne, ponieważ do pobierania krwi używany jest wyłącznie jałowy sprzęt jednorazowego użytku, a pobieranie krwi odbywa się pod opieką fachowego personelu lekarsko-pielęgniarskiego.

Organizatorem akcji był Urząd Gminy Tereszpol.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.