Paramedica

Odblaskowa gmina Aleksandrów

Policjanci ruchu drogowego biłgorajskiej komendy spotkali się z mieszkańcami gminy Aleksandrów w ramach programu profilaktycznao-edukacyjnego „Odblaskowa Gmina”. Głównym celem programu jest przybliżenie mieszkańcom lokalnych społeczności wiedzy na temat obowiązujących przepisów ruchu drogowego, w tym dotyczących pieszych, w celu zmniejszenia liczby zdarzeń drogowych.

Policjanci oprócz prelekcji zaprezentowali również uczestnikom spotkania kilka przykładowych filmów. Obrazowały one,  jak ważne jest używanie elementów odblaskowych, które zwiększają naszą widoczność nawet o 130 metrów.  Spotkanie było również doskonałą okazją do poruszenia tematu bezpieczeństwa osób starszych.

Policjantka z Zespołu ds. Nieletnich rozmawiała z seniorami o różnego rodzaju oszustwach i omówiła metody, jakimi można ustrzec się przed takiego rodzaju przestępstwami. Na koniec spotkania osoby biorące udział w spotkaniu otrzymały elementy odblaskowe oraz opracowane przez KPP w Biłgoraju ulotki pn. „Bezpieczni Seniorzy”.

Elementy odblaskowe ufundowała Stacja Paliw Petrol.

JK

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.