- Reklama -

Od stóp do głów…

Mało kto wie, że stopa ludzka to zakończenie 7200 nerwów, które mają bezpośrednie połączenie z mózgiem, a równocześnie z wszystkimi częściami ciała. Dlatego taż ważne jest ich pobudzanie. Mówiła o tym podczas piątkowego spotkania Ewelina Chyl, refleksolog. – Zabieg refleksoterapii polega na dokładnym „przejściu” terapeutycznym całej stopy. W przypadku zdrowego organizmu stopa nie daje odczuć bolesnych sensacji i na całej powierzchni jest jednakowa. W przypadku natrafienia na zmiany zarówno wizualne, odmienny kolor naskórka, zrogowacenia, jak i rejony sprawiające ból sygnalizuje nam to występowanie problemu – tłumaczy Ewelina Chyl. 

Refleksoterapia eliminuje stresy poprzez doprowadzenie do głębokiego relaksu, pozwala systemowi nerwowemu wyciszyć się i funkcjonować bardziej normalnie. Proces cyrkulacji krwi staje się stabilny, gładki, usprawniony, a tlen dochodzi do wszystkich komórek. Ciało dostrzega balans biologiczny – równowagę i następuje proces samouzdrawiania w naszym organizmie.

Refleksolog pomaga organizmowi naturalnie i prawidłowo funkcjonować m.in. eliminować toksyny. – Moje zabiegi wykonuję metodą Eunice Ingham. Sam zabieg rozpoczyna się od dokładnych oględzin oraz dezynfekcji płynem odkażającym. Na tak przygotowanych stopach możemy rozpocząć zabieg refleksoterapii. Zabieg trwa około od 45 do 60 minut i składa się z trzech części: rozluźnianie stopy, praca na receptorach, masaż relaksacyjny – podkreśla Ewelina Chyl.

- Reklama -

 Refleksoterapia pomaga m.in. w obniżaniu stresu i napięcia nerwowego, poprawia krążenie krwi i wspomaga odblokowanie impulsów nerwowych, likwidowaniu migrenowych bólów głowy, nerwobóli, bóli reumatycznych i mięśniowych, chorobach układu oddechowego czy alergiach. Dodatkowo reguluje pracę układu trawiennego, pracę serca czy ciśnienia tętniczego.  Zabiegi refleksologiczne oddziałują na wszystkich niezależnie od wieku – począwszy od wczesnego dzieciństwa a skończywszy na dorosłości.

Dodatkowo skorzystać można było z porad kosmetycznych. O pielęgnacji mówiła Judyta Górka, przedstawicielka kosmetyków Mery Kay. Nie zabrakło pysznego i zdrowego poczęstunku przygotowanego przez personel sklepu Jedz Zdrowo.

Organizatorami byli: Sklep Jedz Zdrowo oraz Refleksoterapia Biłgoraj.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.