- Reklama -

- Reklama -

Od Młodzika do Olimpijczyka

W sobotę odbyły się zawody sportowe, w których wzięli udział zawodnicy Sparty Biłgoraj. Jej reprezentanci zaprezentowali się znakomicie, stając 15 razy na podium w tym 8 razy na jego najwyższym stopniu.

2 października w Lublinie odbyły się jubileuszowe warszawskie zawody „Prolog Od młodzika do Olimpijczyka”. Z okazji 10-lecia tej popularnej w stolicy imprezy odbyła się ona na najnowocześniejszej pływalni w kraju Aqua Lublin.

- Reklama -

W sobotnich pływackich zmaganiach uczestniczyło łącznie 481 przedstawicieli 44 klubów centralnej i południowej części kraju. Biłgorajską Spartę reprezentowało 17 zawodników. Jej przedstawiciele zaprezentowali się znakomicie, stając 15 razy na podium w tym 8 razy na jego najwyższym stopniu.

Dwa starty i dwa zwycięstwa to osiągnięcie Marcela Jonczaka oraz Michała Girucia. Marcel okazał  się bezkonkurencyjny na 100 m stylem dowolnym i grzbietowym, natomiast Michał nie dał szans rywalom na 100 m stylem klasycznym i 200 m stylem zmiennym. Na najwyższym stopniu podium stanęli również: Liliana Staroń i Kornel Kulanin (100 m stylem motylkowym), Nataniel Kobak (100 m stylem grzbietowym) i Kinga Cich (50 m stylem grzbietowym). Pozycje medalowe wywalczyli też: Mateusz Grasza, Hanna Staszczak i Damian Błaszczyk.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.