- Reklama -

Od maja egzamin na prawo jazdy w Biłgoraju

To już pewne. Aby zdać egzamin na prawo jazdy przyszli kierowcy nie będą musieli jeździć do odległych ośrodków. 30 stycznia br. Sejmik Województwa zaakceptował zmiany w statucie WORD w Zamościu. Pozwalają one na tworzenie ośrodków terenowych. „Zielone światło” do uruchomienia ośrodka w Biłgoraju zostało więc włączone. Przygotowane są już miejsca do egzaminowania. – Starostwo w Biłgoraju przygotowało miejsce do przeprowadzania egzaminów, zarówno części teoretycznej jak i teren przeznaczony na plac manewrowy – informuje Beata Górka, rzecznik prasowy marszałka województwa lubelskiego. Do zrobienia  pozostało wymalowanie linii na placu. Tu jednak należy poczekać na bardziej sprzyjające warunki atmosferyczne. Konieczne jest również uruchomienie łącza internetowego z Państwową Wytwórnią Papierów Wartościowych. Prawdopodobnie już w maju będzie możliwe przeprowadzanie pierwszych egzaminów. 

O pracach zmierzających do utworzenia w Biłgoraju filii Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego na łamach NOWej informujemy czytelników na bieżąco. Przez jakiś czas niemal pewne było, że powstanie ona na obiektach Ligi Obrony Kraju w Biłgoraju przy ul. Włosiankarskiej. Pojawiły się jednak przysłowiowe „schody”. Warszawski LOK chciał zawrzeć z marszałkiem województwa lubelskiego umowę dotyczącą późniejszego zwrotu w ratach poniesionych kosztów. Ten na to zgody nie wyraził. Powstał pomysł, aby filia została zlokalizowana na obiektach Autodromu, chociaż początkowo mówiono, że tak być nie może ze względu na brak uregulowań prawnych dotyczących własności gruntów. Okazało się, że jest niesporna część terenu, gdzie baza taka może być usytuowana.

- Reklama -

W Biłgoraju przeprowadzany będzie egzamin państwowy w zakresie prawa jazdy kategorii AM, A1, A2, A, B1, B. Powstanie tu filia WORD w Zamościu.

W ciągu roku 3,5 tysiąca kandydatów na kierowców z powiatu biłgorajskiego przystępuje do egzaminu na prawo jazdy. Najwięcej osób decyduje się na zdawanie w WORD w Tarnobrzegu i Zamościu. Były też osoby, które zdawały w Przemyślu i Rzeszowie.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.