- Reklama -

Od jutra zamknięte szkoły i przedszkola w gminie Tarnogród

W związku z alarmującą sytuacją rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce jest potwierdzenie dwóch przypadków pacjentów chorych na COVID -19 także na terenie województwa lubelskiego. Samorządowcy z gminy Tarnogród podjęli decyzję o tymczasowym zamknięciu szkół i przedszkoli na trenie tej gminy, aby powstrzymać w ten sposób dalsze rozprzestrzenianie się wirusa.

O pierwszym przypadku zarażenia koronawirusem z województwa lubelskiego poinformował resort zdrowia we wtorek wieczorem 10 marca. Natomiast w środę 11 marca na konferencji prasowej wojewoda lubelski Lech Sprawka przekazał informację o drugim przypadku zarażenia na Lubelszczyźnie.

Wojewoda lubelski mówił również o szkołach znajdujących się w naszym regionie.

Wczoraj nawiązałem kontakt z prezydentem Lublina. Dzisiaj trwają prace nad tym żeby zawiesić zajęcia w lubelskich szkołach – stwierdza Lech Sprawka, wojewoda lubelski. ­- Jesteśmy w takim czasie, gdzie może się okazać, że nie będziemy w pracy, czy w szkole – zwrócił uwagę. Dodał, że zaplanowane na ten tydzień imprezy masowe w regionie nie odbędą się – dodaje.

Tymczasowe zamknięcie szkół, przedszkoli czy innych instytucji miejskich typu teatry, kina, muzea czy domy kultury, ma szansę w realny sposób zmniejszyć ryzyko gwałtownego rozprzestrzeniania się koronawirusa w miastach.

Na dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki powiedział, że według WHO epidemia, która się rozwija może stać się globalną pandemią.

- Reklama -

– Podjęliśmy decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych i szkół wyższych na dwa tygodnie od poniedziałku, ale już od jutra te placówki będą niedostępne dla procesu edukacyjnego – poinformował Mateusz Morawiecki, premier Polski.

Wobec tego faktu samorządowcy z gminy Tarnogród odnoszą się do zaleceń wydanych przez premiera Mateusza Morawieckiego:

– Od jutra wszystkie szkoły i przedszkola  w gminie Tarnogród zawieszają działalność do odwołania z uwagi na koronawirus – informuje Tomasz Legieć, zastępca burmistrza Tarnogrodu.

W innych gminach okręgu tarnogrodzkiego również będą zamykane placówki edukacyjne.

 

J.P.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.