- Reklama -

- Reklama -

“Od jutra szkoły zostają zamknięte”

Już bardzo długo w Polsce zmagamy się z pandemią koronawirusa. Dokładnie rok temu premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że od 12 marca 2020 roku szkoły w całej Polsce zostaną zamknięte.

Dokładnie rok temu, czyli 11 marca 2020 r. premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o zamknięciu szkół w całym kraju. Tego samego dnia, z uwagi na szerzącą się panikę mieszkańców powiatu biłgorajskiego, spowodowaną  koronawirusem, starosta biłgorajski zorganizował konferencję prasową. Zapewniał on na niej, że sytuacja w powiecie jest pod kontrolą, a wszyscy jego mieszkańcy powinni zachować spokój oraz zdrowy rozsądek wobec nowego zagrożenia.

– W związku z epidemią koronawirusa premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o zamknięciu szkół od jutra (12 marca 2020 roku – przyp. redakcji) w całym kraju. Chciałbym zaapelować do wszystkich mieszkańców powiatu biłgorajskiego przede wszystkim o odpowiedzialność oraz spokój. Nie ulegajmy panice, ale bądźmy wyczuleni na tę trudną sytuację, z którą musimy się teraz zmierzyć. Zwracajmy uwagę na swoje zachowanie oraz przestrzegajmy zasad higieny – prosił Andrzej Szarlip, starosta biłgorajski.

Jak uspokajał starosta, 11 marca w naszym powiecie nie było jeszcze stwierdzonego przypadku zarażenia tą chorobą.

- Reklama -

Uczniowie zamkniętych szkół również zwracali wtedy uwagę, że głównym problemem nie jest sama choroba, lecz towarzysząca jej panika. To ona sprawia, że ze sklepowych półek w mgnieniu oka znikają makarony, ryże oraz butelki z wodą.

– Moim zdaniem, koronawirus to rzeczywiste zagrożenie. Jednak jak można zauważyć, ludzie zbytnio panikują. Sam bardziej dbam o higienę i myślę, że już niedługo ta choroba przeminie – 11 marca 2020 roku mówił Jakub Kulik, uczeń Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju.

Już wtedy wszyscy wiedzieli, że najważniejsza jest higiena, która nas może uchronić od zarażenia się wirusem.

– Przed wirusem można zabezpieczyć się na różne sposoby, jednak najważniejsza jest codzienna higiena, która głównie polega na myciu rąk. Myślę, że zamknięcie szkół to dobra decyzja, ponieważ nasza szkoła ma ponad tysiąc uczniów i nie wiadomo na pierwszy rzut oka czy ktoś jest zarażony, a w takim skupisku ludzkim ten wirus łatwo się rozprzestrzenia – informował w ubiegłym roku Jakub Stanicki, uczeń “Elektryka”.

- Reklama -

- Reklama -

2 Komentarze
 1. czytelniczka mówi

  Nie na żadnej pandemii zrozumcie to w końcu. To odmiana grypy, koronawirus jest na świecie od lat 60tych.ok wiadomo że się mutuje, ale zwykła grypa też. Ludzie umierają z przeziębienia grypy i z powikłań pogrypowych (miałam taki przypadek w rodzinie). Liczby zgonów w kraju z powodu grypy nikt nie podaje, dlatego raka Wielka panika z tym koronowirusem jest. Zrozumcie ze to tylko ściema do zlikwidowania gospodarki, do innych przekrętów, do przepychania niechcianych ustaw. Głosowałam na PiS i jestem wdzięczna za 500plus bo jestem samotna matka, ale te obostrzenia, są już do kiczu. Albo się wszystko zamyka jak rok temu albo nie. Każda firma jakoś prosperuje, a siłownię czy baseny są pozamykane. Z czego mają żyć ich pracownicy i właściciele? Tak samo bary itp. A, szkoły? Zajęć lekcyjnych nie na, a pozalekcyjne są. Urzędasy pozamykani na 8 godzin, a po pracy do marketów, kościoła, na goście no jak gdyby nic. Co to ma być? A gdzie to Rodo? Nazwisk nie można wymieniać publicznie bo ktoś może się czepić a w urzędzie wychodzi Pani i przy ludziach pyta się co kto załatwia. Ludzie na wsi już wiedzą kto ma zasiłek, kto dotacje jakaś dostanie, kto papiery do pracy składa itp. Ludzie zróbmy coś z tym i módlmy się do Boga żeby wszystko wróciło do normy bo tylko on nam może pomóc.

 2. kasandra mówi

  Mija rok i dalej mamy wszystko pod kontrola prawda? I dalej jest pieknie fajnie ładnie cudownie wspaniale wrecz. Tylko ta cała pandemia nie chce wspolpracowac i zakaza coraz to nowych ludzi i zabija. pozatym wszysko jest ok.
  pytanie jest takie?
  czemu ludzie nie chca usłyszec prawdy?
  czemu wciaz daja sie oszukiwac?
  czemu wierza w te brednie ze pandemia w odwrocie ze to tyulko 3 fala itp.
  czemu wierza ze mamy tylko kilku albo kilkunastu zarazonych?
  Wiec powiem wam. mamy tysiace zakazonych wszedzie. czesc przechodzi z małymi ibjawami. Ci nawet do pracy chodza i zarazaja innych. Ci z objawami maja zrobione testy na potwiwerdzenie i kwarantanne. A cio bez objawów albo ze słabymi dalej chodza pracuja, zarazaja.Dlatego pandemia nie wygasnie bo wciaz nowi beda zakazani. A ze zakazonych jest sporo wiecej niz nam podaja to jedynym wyjsciem jest by sie zaszczepic. Ale i z tym ciezko bo szczep[ia wybranców a nie wszyskich. wiadomo problemy ze szczepionkami sa. I kolo sie zamyka. czyli jak sami sobie nie pomozemy to nikt nam nie pomoze.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.