Wypożyczalnia sprzętu Kołodziej-baner górny

- Reklama -

Od jutra obowiązują kolejne ograniczenia

W związku z epidemią koronawirusa premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski wprowadzają nowe ograniczenia w życiu publicznym. Nowe obostrzenia obowiązywać będą od jutra (1 kwietnia) do odwołania.

Dziś podczas konferencji prasowej przedstawione zostały kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem. Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18. roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł. Zmieniają się też zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych. Zawieszona zostaje działalność salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuaży. Pozostałe obostrzenia:

- Reklama -

  • Wszyscy powinni zachować odstęp dwóch metrów od siebie w przestrzeni publicznej. Nie dotyczy to rodzica opiekującego się małym dzieckiem, czy opiekuna i osoby niepełnosprawnej
  • Zamknięte mają być parki, bulwary i plaże
  • W sklepach będzie mogła przebywać co najwyżej trzy razy tyle osób, ile jest w nim kas. Przed wejściem do sklepu obowiązkowe będzie zakładanie rękawiczek.
  • W weekendy zamknięte zostaną sklepy budowlane. Otwarte pozostają sklepy spożywcze, apteki i drogerie.
  • Między godz. 10 a 12 ze sklepów będą mogli korzystać wyłącznie seniorzy, powyżej 65. roku życia
  • Stanowiska pracy muszą pozostawać od siebie w odległości co najmniej 1,5 metra
  • Kwarantanna zostanie rozszerzona. Ci, którzy zostaną jej poddani od dzisiaj całkowitej izolacji, również od swoich bliskich. Jeżeli będzie odbywać kwarantannę w swoim domu, poddani jej będą wszyscy domownicy.
  • Na czas pandemii odwołane będą wszystkie zabiegi rehabilitacyjne, które nie są konieczne. Zamknięte zostają hotele i miejsca noclegowe, z wyjątkiem tych przeznaczonych do kwarantanny i na pobyty służbowe.
  • Na stacjach benzynowych i w punktach handlowych wprowadzony zostaje obowiązek dezynfekcji miejsc dotykanych przez klientów, takich jak dystrybutory paliwa czy terminale płatnicze.
źródło: https://www.gov.pl/

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.