- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Od jutra czerwona strefa

Od 24 października na terenie naszego powiatu, jak i całego kraju, wejdą nowe obostrzenia. Od soboty cała Polska zostanie objęta czerwoną strefą.

Od 24 października na terenie całego kraju będą obowiązywać obostrzenia dotyczące strefy czerwonej. Podczas konferencji prasowej zostały wprowadzone nowe obostrzenia, które mają za zadanie ograniczyć rozprzestrzenianie koronawirusa:

– objęcie nauczaniem zdalnym klas 4-8 szkół podstawowych – (szczegóły określi MEN w rozporządzeniu);
– w godzinach 8:00-16:00 obowiązek przemieszczania się dzieci do 16. roku życia pod opieką rodzica lub opiekuna;
– zawieszenie działania sanatoriów z możliwością dokończenia ostatnich turnusów rozpoczętych przed 26 października;
– zawieszenie stacjonarnej działalności lokali gastronomicznych i restauracji przy dopuszczeniu prowadzenia działalności w zakresie dowozu lub na wynos;
– max. 5 osób spoza wspólnego gospodarstwa domowego podczas imprez, spotkań i zebrań w przestrzeni publicznej (z wyjątkiem spotkań służbowych). Dotyczy to także zgromadzeń w rozumieniu ustawy o zgromadzeniach publicznych;
– ograniczenie przemieszczenia się osób powyżej 70. roku życia – z wyłączeniem wykonywania czynności zawodowych, zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego czy też udziału we mszy świętej lub obrzędów religijnych.

- Reklama -

Niezmienne pozostają limity i ograniczenia dla strefy czerwonej w zakresie wydarzeń religijnych odbywających się w kościele, gdzie podczas takich uroczystości limit to 1 osoba na 7 mkw.

Dodatkowo rząd uruchamia program Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów, dzięki któremu pomoc seniorom w okresie pandemii koronawirusa i działania podejmowane w tym zakresie przez rząd, samorządy, ośrodki pomocy społecznej i wolontariuszy będą przebiegały sprawniej, a osoby starsze uzyskają niezbędną pomoc w trudnym czasie.

 

Specjalna darmowa infolinia dla seniorów nr 22 505 11 11

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.