- Reklama -

- Reklama -

Od dziś zamknięte szkoły w Janowie Lubelskim, a od poniedziałku w całej Polsce

Wojewoda Lubelski Lech Sprawka na moment obecny potwierdza 2 przypadki zachorowania w województwie lubelskim. Jeden z nich dotyczy kobiety z sąsiedniego powiatu janowskiego. Z tej racji od dziś (11 marca) w Janowie Lubelskim zamknięte zostały szkoły i przedszkola. Od poniedziałku 16 marca szkoły, przedszkola oraz uczelnie wyższe zostaną zamknięte w całym kraju.

- Reklama -

Oprócz Janowa Lubelskiego są już również potwierdzone dwa przypadki zachorowań na koronawirusa w Łancucie (woj. podkarpackie ok. 80.km od Biłgoraja).

urząd MArszałkowski projekt

Również dyrektorzy szkół m.in. w Kraśniku, a także pięciu podlubelskich gminach podjęli decyzję o zamknięciu placówek od środy 11 marca.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Zamknięte szkoły, przedszkola oraz uczelnie wyższe w całej Polsce do 25 marca 

W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa pół godziny temu decyzję o zamknięciu wszystkich placówek w kraju podał do publicznej wiadomości premier Morawiecki:

– Podjęliśmy decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych i szkół wyższych od poniedziałku na dwa tygodnie – poinformował premier Mateusz Morawiecki. W czwartek i piątek placówki oświatowe będą otwarte, rodzice muszą się przygotować do nowej sytuacji – dodał Morawiecki.

W związku z powyższą sytuacją obecnie w Urzędzie Miasta w Biłgoraju trwa spotkanie dyrektorów biłgorajskich szkół podstawowych.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.