- Reklama -

Oczyszczalnie gotowe

W gminie Frampol zakończyła się budowa przydomowych oczyszczalni ścieków. Mieszkańcy kilku miejscowości mogą cieszyć się z tego udogodnienia.

W ramach projektu pn. „Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Frampol II” zostały wybudowane 62 przydomowe oczyszczalnie ścieków w miejscowościach: Radzięcin, Stara Wieś, Wola Radzięcka, Wola Kątecka, Kąty, Korytków Mały, Karolówka, Niemirów oraz Sokołówka Kolonia.

- Reklama -

Inwestycja ma na celu poprawę warunków życia mieszkańców gminy Frampol, co korzystnie wpłynie na rozwój społeczno-kulturalny gminy. Nowo powstałe oczyszczalnie ścieków działają w technologii SBR (sekwencyjny reaktor biologiczny). Mechaniczne biologiczne przydomowe oczyszczalnie zostały zamontowane wraz z urządzeniami towarzyszącymi.

Fundusze na realizację inwestycji zostały pozyskane ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszeniem lub rozbudową wszystkich rodzajów malej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w wysokości 63,63% kosztów kwalifikowalnych.

Całkowita wartość projektu wynosi 929 304,61 zł, z czego dofinansowanie 480 745,00 zł pochodzi z „Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. S mówi

    TANDETNY PLASTIC

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.