- Reklama -

Obywatelskie zatrzymanie

Dwaj mieszkańcy Lubartowa ujęli nietrzeźwego kierowcę i wezwali policję. Do zdarzenia doszło w sobotę na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Krzeszowskiej w Biłgoraju. Za kierownicą samochodu marki BMW siedział nietrzeźwy 56 latek z gminy Księżpol. Miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Mężczyzna stanie przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

 

W sobotę, 23 czerwca, około godziny 12:00 dyżurny biłgorajskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Krzeszowskiej w Biłgoraju dwaj mężczyźni zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Skierowani na miejsce policjanci zastali na miejscu dwóch mieszkańców Lubartowa w wieku 52 i 30 lat.

- Reklama -

Mężczyźni powiedzieli policjantom, że jadąc od strony Księżpola za samochodem m-ki BMW widzieli jak kierujący nim jedzie „wężykiem” i zmusza innych kierujących do zjeżdżania na pobocze. Widząc, że kierowca BMW zatrzymał się na czerwonym świetle, mężczyźni jadący za nim zabrali mu kluczyki uniemożliwiając dalszą jazdę i wezwali policję.

Jak się okazało za kierownicą BMW siedział kompletnie pijany 56-latek z gminy Księżpol. Policyjny alkomat wykazał, że mężczyzna miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu.

Dzięki obywatelskiej postawie mieszkańców Lubartowa nietrzeźwy kierowca zakończył swoją jazdę i stanie przed sądem. Mężczyźnie zgodnie z prawem grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.