- Reklama -

Obywatelska postawa kierowcy

Do dwóch lat pozbawienia wolności grozi 40-letniemu mieszkańcowi gminy Łukowa. Mężczyzna pomimo swojej nietrzeźwości wsiadł za kierownicę renault. W organizmie miał prawie dwa promile alkoholu. Zauważył go inny kierowca, który poinformował biłgorajskich policjantów o jego niebezpiecznej jeździe.

Wczoraj tuż po godzinie 23:00 dyżurny biłgorajskiej komendy przyjął anonimowe zgłoszenie od kierowcy jadącego trasą W 835. Mężczyzna poinformował, że na odcinku pomiędzy miejscowościami Okrągłe a Tarnogród jedzie przed nim samochód marki Renault, którego kierowca może być nietrzeźwy.  Z relacji wynika, że jedzie on niebezpiecznie i co chwila zjeżdża na pobocze.

Natychmiast we wskazany rejon pojechali policjanci, którzy w miejscowości Markowicze zauważyli opisywany pojazd. Kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej. Jak się okazało był to 40-latek z gminy Łukowa. Policyjny alkomat wykazał, że mężczyzna jest nietrzeźwy, miał w organizmie prawie dwa promile alkoholu.

Kierowca renault stracił prawo jazdy. Teraz zamiast za kierownicą usiądzie w sądowej ławce gdzie odpowiadać będzie za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z prawem grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

Nietrudno wyobrazić sobie jak tragicznie mogłaby się skończyć nocna eskapada pijanego kierowcy, gdyby nie reakcja jadącego za nim kierowcy. Taka obywatelska postawa powinna być przykładem dla innych. Właśnie w ten sposób, razem dbamy o nasze wspólne bezpieczeństwo.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.