- Reklama -

- Reklama -

Obsza zaplanowała inwestycje

Ponad 6 milionów złotych zamierza wydać w przyszłym roku na inwestycje samorząd gminy Obsza. Radni uchwalili budżet na 2019 rok, zakładający prawie 21 milionów 400 tysięcy dochodów i wydatki na poziomie ponad 22 milionów 900 tysięcy.

- Reklama -

Wśród najważniejszych zadań inwestycyjnych jest projekt kanalizacyjny, zakup i montaż kolektorów słonecznych i przebudowa dróg. W pierwszym przypadku chodzi o budowę sieci kanalizacji sanitarnej z przyłączami oraz przebudowę przepompowni w Babicach, a także wymianę hydrantów i wodomierzy w całej gminie. Na rozpoczętą w tym roku inwestycję gmina zaplanowała w przyszłorocznym budżecie ponad 2 miliony 900 tysięcy złotych. Większość pieniędzy na ten cel samorząd pozyskał z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, a wszystkie prace mają się zakończyć w 2020 roku.

- Reklama -

Korzystając z tego samego źródła, w przyszłym roku gmina Obsza chce też kupić i zamontować 156 zestawów popularnych solarów, na które w budżecie radni zabezpieczyli ponad 1 milion 650 tysięcy złotych. Są również pieniądze na wspólne z samorządem powiatu biłgorajskiego inwestycje drogowe, które będą współfinansowane ze środków budżetu państwa. Chodzi o przebudowę dróg powiatowych Babice Susiec w Olchowcu i części Dorboz oraz Księżpol  Obsza od Dorboz do Obszy. Na ten cel gmina przeznaczyła 1 milion 330 tysięcy złotych. Podobną kwotę ma dołożyć samorząd powiatowy, a brakującą połowę będzie stanowić dotacja z rządowego „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej”.
Podczas ostatniej w tym roku sesji Rada Gminy Obszy przyjęła również uchwały w sprawie diet radnych i wynagrodzenia wójta. Przewodniczący rady nadal będzie otrzymywać ryczałt w wysokości 1200 złotych, a wiceprzewodniczący połowę tej kwoty. Ryczałtowo będą wynagradzani także przewodniczący komisji i pozostali radni, którzy do tej pory otrzymywali diety za udział w posiedzeniach. Teraz przewodniczący komisji będą mieć ryczałt w wysokości 350 złotych, a radni 300 złotych z możliwością obniżenia tego uposażenia za nieobecności. Wójt Andrzej Placek będzie zarabiać 9 tysięcy 770 złotych brutto, czyli o 330 złotych więcej niż do tej pory.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.