- Reklama -

- Reklama -

Obsza rozda darmowe komputery

Przed nowym rokiem szkolnym uczniowie z rodzin byłych pracowników Państwowych Przedsiębiorstw Gospodarki Rolnej w gminie Obsza, mają dostać nowe komputery. Przetarg na dostawę sprzętu będzie rozstrzygnięty na początku czerwca. Zakupy są możliwe dzięki wsparciu Unii Europejskiej. Oferty można jeszcze składać.

- Reklama -

Firmy, które chcą dostarczyć 64 laptopy z oprogramowaniem, mogą składać oferty do 26 maja, a termin realizacji zamówienia jest wyznaczony na koniec sierpnia.

- Reklama -

Na pokrycie wszystkich kosztów Gmina Obsza ma przyznane pieniądze z rządowego programu „Granty PPGR – Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym”, który realizuje Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

Dotacje są przeznaczone na zakup komputerów stacjonarnych i laptopów do nauki zarówno dla uczniów szkół podstawowych, jak i średnich. By z nich skorzystać dziecko musi mieszkać w miejscowości, w której kiedyś był PGR, być członkiem rodziny osoby, która pracowała w takim przedsiębiorstwie oraz w 2020 ani 2021 roku nie korzystać ze sprzętu komputerowego, kupionego ze środków publicznych albo organizacji pozarządowych.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.