- Reklama -

- Reklama -

Obsza: Rowerzystów będzie wielu

Ponad 100 miłośników "dwóch kółek" zapowiedziało udział w tegorocznym rajdzie rowerowym na styku gmin Obsza w Lubelskiem i Stary Dzików na Podkarpaciu. Organizowana po raz siódmy przygraniczna wyprawa odbędzie się w niedzielę 17 lipca, a wśród uczestników będą cykliści nie tylko z obydwu gmin.

- Reklama -

Nasi partnerzy ze Starego Dzikowa zarejestrowali około 40 chętnych, a do nas zgłosiło się prawie 60 rowerzystów. Są wśród nich grupy m.in. z Biłgoraja, Lublina i Lubyczy Królewskiej – mówią organizatorzy rajdu z Gminnego Ośrodka Kultury w Obszy.

Uczestnicy wyprawy będą mieć do przejechania około 65 kilometrów. Cykliści z gminy Obsza wystartują z placu przy miejscowym ośrodku kultury i pojadą do Starego Dzikowa, gdzie dołączy do nich grupa z sąsiedniej gminy. Dalej trasa wiedzie przez Cewków i Miłków do Leśnictwa Zabiała i ponownie do Starego Dzikowa, gdzie organizatorzy przewidzieli wspólny poczęstunek. Dla grupy z Podkarpacia tutaj rajd się zakończy, a rowerzyści z Lubelszczyzny wrócą do Obszy.

Organizatorzy wyprawy od kilku dni śledzą prognozy pogody i wierzą, że synoptycy właściwie przewidzieli aurę na najbliższą niedzielę. Ma być słonecznie, ale nie upalnie, dlatego warunki do jazdy rowerem powinny być niemal idealne.

 

fot. GOK w Obszy

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.