- Reklama -

- Reklama -

Obsza: Przed dożynkami w Zamchu

Zamch będzie gospodarzem tegorocznego święta plonów w gminie Obsza. Funkcje starostów będą pełnić Bożena i Mirosław Watrakowie, a dożynki odbędą się w najbliższą niedzielę przy remizie miejscowej OSP.

- Reklama -

Uczestnicy uroczystości zbiorą się o 10.30 na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury w Obszy, skąd korowód dożynkowy przejedzie do Zamchu. Tutaj w południe w kościele św. Józefata zostanie odprawiona dziękczynna msza święta. Eucharystię poprzedzi symboliczne przekazanie przez starostów dożynkowych chleba, wypieczonego z tegorocznych zbóż, który odbiorą proboszcz parafii w Zamchu ksiądz Henryk Pokora i wójt gminy Obsza Andrzej Placek. Podczas mszy zostaną poświęcone dary ołtarza i wieńce dożynkowe.

Zgodnie z tradycją w programie dożynek nie ma konkursu wieńców, ale tak jak w poprzednich latach organizatorzy zachęcają rolników, by przyozdobili platformy i ciągniki, biorące udział w uroczystym korowodzie.

- Reklama -

Około 16.00 na placu przy remizie OSP Zamch zagra Orkiestra Dęta z Obszy, rozpoczynając festyn, który będzie okazją do promocji lokalnych artystów i wspólnej zabawy. Wśród propozycji będzie widowisko obrzędowe „Pranie” w wykonaniu „Zamszanek” z Zamchu i koncert ukraińskiego zespołu „Zbrucz” z Tarnopola. Na plenerowej scenie zaprezentują się również „Babicznki” z Babic prowadzone przez Anetę Oleszek i członkowie Klubu Seniora z Woli Obszańskiej oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Zamchu.

Wieczorem publiczność będą bawić Kapela „Pod nogę” z Leżajska i discopolowa grupa „Veegas”, a imprezę zakończy zabawa z zespołem „The Tonacja” i DJ Yaro.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.