- Reklama -

- Reklama -

Obsza ostrzega właścicieli psów

Gmina Obsza reaguje w sprawie psów, które są zagrożeniem dla mieszkańców. Chodzi przede wszystkim o wieś Babice, gdzie w ostatnim czasie było najwięcej skarg i interwencji.

- Reklama -

– W związku z licznymi zgłoszeniami mieszkańców wsi Babice w szczególności właścicieli nieruchomości od nr 1 do nr 30 w sprawie agresywnego zachowania psów w szczególności wobec dzieci. Wójt Gminy Obsza informuje, że zgodnie z prawem właściciel psa jest zobowiązany do należytej kontroli swojego zwierzęcia – przypomina Urząd Gminy Obsza.
Pies nie może opuszczać posesji bez zapewnionego nadzoru. Obowiązek szczególnej ostrożności nakłada na właściciela Ustawa z dnia 20 maja 1971 r. Kodeks wykroczeń (Dz.U. z 2021 r. poz. 2008)
Art. 77. [Niezachowanie ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia]
§ 1. Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1 000 złotych albo karze nagany.
§ 2. Kto dopuszcza się czynu określonego w § 1 przy trzymaniu zwierzęcia, które swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny albo karze nagany.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.