- Reklama -

- Reklama -

Obsza: Orkiestra szuka chętnych

Orkiestra Dęta w Obszy poszukuje nowych członków. Dzieci, młodzież i dorośli kandydaci mogą nauczyć się gry na instrumentach dętych lub perkusyjnych od podstaw albo rozwijać już posiadane umiejętności.

- Reklama -

– Obecnie nasz zespół liczy około 20 członków w wieku od 11 do prawie 70 lat. Część, szczególnie młodych muzyków, kończy naukę w szkołach podstawowych czy średnich i by ją kontynuować wyjeżdża do dalej oddalonych placówek. Często kończy się to tym, że po prostu nie mają możliwości, by dalej brać udział w próbach i występować – mówi Michał Giza kapelmistrz Orkiestry Dętej w Obszy. 

Pomysłodawcy naboru czekają nawet na kandydatów 8- czy 9-letnich i nie ograniczają górnej granicy wiekowej. Szukają przede wszystkim osób, które chciałyby grać na saksofonie, trąbce, puzonie, klarnecie, flecie prostym oraz instrumentach perkusyjnych na przykład werblach czy popularnych talerzach, czyli czynelach.

urząd MArszałkowski projekt

Do zespołu mogą się zgłaszać osoby, które wcześniej nigdy nie grały na żadnych instrumentach, a będą się mogły tego nauczyć bezpłatnie na indywidualnych zajęciach w Gminnym Ośrodku Kultury w Obszy.

Stałe próby mamy raz w tygodniu, ale w przypadku nowych członków częstotliwość i dokładny terminarz postaramy się dostosować do indywidualnych potrzeb i możliwości kandydatów. Mamy instrumenty, ale jeśli ktoś chce się uczyć na własnych, żadnych przeciwwskazań nie ma – wyjaśnia Michał Giza.

W najbliższych planach obszańska orkiestra ma występy na uroczystościach z okazji świąt wielkanocnych, a potem także na majówce, połączonej z obchodami Dnia Strażaka.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Pod batutą Michała Gizy Orkiestra Dęta z Obszy występuje od 2017 roku. Wcześniej zespół prowadził jego twórca Wojciech Baszkiewicz. Orkiestra występowała nie tylko w wielu miejscach w Polsce, ale również na Słowacji i Ukrainie, prezentując różnorodny repertuar. Zespół z równym powodzeniem wykonuje pieśni kościelne i patriotyczne, marsze, przeboje muzyki popularnej w nowych aranżacjach oraz dzieła mistrzów klasyki, w tym utwory Mozarta czy Chopina.

Rodzice bądź osoby, które są zainteresowane tą propozycją, dodatkowe informacje mogą uzyskać w GOK w Obszy osobiście albo telefonicznie pod numerem: 84 689 10 02 wewnętrzny 50.

red./IAS

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.