kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Obsza najlepsza

- Reklama -

18 lipca br. podczas uroczystej gali wręczono wyróżnienia Rzeczypospolitej najlepszym samorządom wybranym w XII edycji Rankingu Samorządów, a także laureatom rankingów Europejski Samorząd oraz Innowacyjny Samorząd. Wśród najlepszych jako jedyna z województwa lubelskiego znalazła się gmina Obsza, która uplasował się na 1. miejscu Rankingu Europejski Samorząd.

Bogusław Chrabota, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, podczas podsumowania rankingu mówił, że polska samorządność jest silna, pracuje i buduje etos obywatelski, który jest paliwem polskiej demokracji. Zwycięzcy, odbierając nagrodę, dziękowali wszystkim mieszkańcom i podkreślali rolę budowania społeczeństwa obywatelskiego w ich regionach. 

urząd MArszałkowski projekt

Sami samorządowy jako najważniejsze problemy, z którymi będą musieli się zmierzyć w najbliższej przyszłości, wymieniają wdrażaną przez rząd reformę systemu oświaty (m.in. wygaszanie gimnazjów). Wielkim wyzwaniem jest także utrzymanie tempa regionalnego rozwoju przy mniej dostępnych funduszach UE z nowego budżetu na lata 2014–2020.

W Rankingu Europejski Samorząd w kategorii miasta na prawach powiatu 1. miejsce zajęło Krosno, w kategorii gminy miejskie i miejsko-wiejskie najlepsza okazał się Nowy Dwór Mazowiecki, zaś Obsza była najlepsza w kategorii gminy wiejskie.

Tegoroczny Ranking Europejski Samorząd” dotyczył 2015 roku. Był to okres zamykania unijnej perspektywy finansowej na lata 2007–2013, jak i pierwszy rok, w którym samorządy mogły pozyskiwać dotacje z programów operacyjnych na lata 2014–2020. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.