- Reklama -

- Reklama -

Obsza: Lista chętnych na dodatek węglowy otwarta

Mieszkańcy gminy Obsza mogą już składać wnioski o wypłatę dodatku węglowego. Dokumenty są przyjmowane w pokoju numer 6 urzędu gminy, a wypłata świadczenia powinna nastąpić w ciągu 30 dni.

- Reklama -

Dodatek węglowy wynosi 3 tysiące złotych. Warunkiem otrzymania pieniędzy jest wpis lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, ale wnioskodawca nie musi mieć dokumentu, potwierdzającego taki wpis. Dostęp do takich informacji mają pracownicy urzędu gminy.

Świadczenie przysługuje gospodarstwom domowym, w których głównym źródłem ogrzewania jest węgiel lub inne paliwo stałe. Po dodatek mogą się zgłaszać właściciele budynków, którzy spalają węgiel kamienny, brykiet lub pellet zawierający co najmniej 85 procent węgla kamiennego, w kotle, kominku, kozie, ogrzewaczu powietrza, trzonie kuchennym, piecokuchni, kuchni węglowej lub piecu kaflowym.

Urząd gminy ma formularze wniosku o przyznanie dodatku, ale można je pobrać także przez internet ze strony: www.obsza.pl. O nowe świadczenie można się starać również elektronicznie za pomocą platformy ePUAP, ale by skorzystać z tej opcji trzeba mieć podpis kwalifikowany albo profil zaufany. Zalogować się można również za pośrednictwem swojego banku.

- Reklama -

Jeśli o wypłatę świadczenia dla wieloosobowego gospodarstwa domowego wystąpiła więcej niż jedna osoba, dodatek zostanie przyznany temu wnioskodawcy, który jako pierwszy złożył dokumenty.

Urząd Gminy Obsza przyjmuje wnioski w dni robocze od 7.30 do 15.30, a dodatkowe informacje można uzyskać także telefonicznie pod numerem: 84 689 10 02.

O przyznanie nowego świadczenia można się starać do końca listopada, a wypłata dodatku powinna nastąpić w ciągu 30 dni od złożenia wniosku.

 

fot. pit.pl

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.