kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Obsza: Jest przetarg na drogę na Podkarpacie

Na tę inwestycję mieszkańcy gmin Obsza w województwie lubelskim i Stary Dzików na Podkarpaciu czekali wiele lat. Ich oczekiwania powinny się spełnić za 1,5 roku. Wtedy powstanie droga, łącząca obydwie gminy i województwa. Gmina Obsza właśnie ogłosiła przetarg na realizację tego zadania, na które ma przyznane dofinansowanie z ósmej edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład".

- Reklama -

Obecnie z Obszy do Ułazowa prowadzą dwie drogi przez Moszczanicę lub Cieszanów. – Teraz ma powstać nowa trasa o długości ponad 2700 metrów, dzięki której dojazd skróci się z około 20 – 30 kilometrów do maksymalnie 6. Oprócz jezdni o szerokości 5 metrów i dwóch skrzyżowań, nowa droga będzie mieć utwardzone pobocza i rowy odwadniające – zapowiada wójt gminy Obsza Andrzej Placek.

Potencjalni wykonawcy robót mogą składać oferty do 3 lipca, a cała inwestycja powinna zostać zrealizowana w ciągu 18 miesięcy od podpisania umowy.

urząd MArszałkowski projekt

Jeśli najkorzystniejsza propozycja uczestników przetargu nie przekroczy wartości kosztorysowej, pieniądze z „Polskiego Ładu” powinny wystarczyć na pokrycie 95 procent kosztów.

Z ósmej edycji rządowego programu obszański samorząd ma także przyznaną dotację na modernizację stadionu w Obszy i boiska w Babicach. Wykonaniem tych robót są zainteresowane trzy firmy, ale przetarg jeszcze nie został rozstrzygnięty. Jego zwycięzca na realizację całej inwestycji w formule „zaprojektuj i wybuduj”, tak jak w przypadku drogi w Obszy, będzie mieć 18 miesięcy.

 

foto: zdjęcie ilustracyjne (gov.pl)

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.