kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Obsza: Będzie nowe oświetlenie

Gmina Obsza rozstrzygnęła przetarg na modernizację oświetlenia ulicznego. To pierwsza z trzech inwestycji, na którą samorząd pozyskał dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”.

- Reklama -

Realizacja tego zadania będzie kosztować niewiele ponad 700 tysięcy złotych, czyli o prawie 100 tysięcy mniej niż wartość kosztorysowa. Pieniądze te mają zostać wykorzystane na zamontowanie nowego i bardziej oszczędnego oświetlenia w całej gminie przy wszystkich drogach, bez względu na to kto jest ich zarządcą. Łącznie trzeba wymienić około 370 starych opraw oświetleniowych na LED i osprzęt sieciowy, a także zainstalować nowoczesny system zarządzania.

Gmina będzie również dysponować specjalną aplikacją, która nie tylko ułatwi zarządzanie oświetleniem, ale również szybkie przekazywanie informacji o ewentualnych awariach. Termin wykonania wszystkich robót jest wyznaczony na koniec sierpnia, a pieniądze z „Polskiego Ładu” powinny wystarczyć na pokrycie 90 procent kosztów inwestycji.

urząd MArszałkowski projekt

Z tego samego źródła gmina Obsza sfinansuje jeszcze dwa zadania. Będzie to przebudowa stacji uzdatniania wody Babice – Dorbozy oraz budowa chodnika przy drodze gminnej w Woli Obszańskiej. Te inwestycje będą współfinansowane ze środków „Polskiego Ładu” w 95 procentach.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.