- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Obsza: Będą drogi w zabudowie kolonijnej

Gmina Obsza ogłosiła przetarg na kolejne zadanie, na które ma przyznane dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład". Po budowie chodnika przy trasie Obsza - Zamch i oświetlenia w różnych częściach gminy, tym razem samorząd szuka wykonawców dróg w zabudowie kolonijnej.

- Reklama -

Prace są planowane na 12 odcinkach o łącznej długości ponad 8 kilometrów. – Najwięcej, bo prawie 4,5 kilometra nowych dróg powstanie w Zamchu, kolejne 3 kilometry w Obszy, a pozostałe w Babicach, Olchowcu i Woli Obszańskiej. W większości przypadków trzeba uzupełnić i wyrównać istniejącą podbudowę z tłucznia, położyć asfaltową nawierzchnię i wykonać oznakowanie – mówi wójt gminy Obsza Andrzej Placek. Przetarg obejmuje również zakup ciągnika do utrzymania dróg.

Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 3 marca, a wszystkie prace powinny zostać wykonane w ciągu 13 miesięcy.

- Reklama -

Z „Polskiego Ładu” samorząd ma na ten cel pieniądze, które powinny wystarczyć na pokrycie 95 procent kosztów, a te będą znane dopiero po rozstrzygnięciu przetargu.

Kończą się postępowania przetargowe, dotyczące dwóch innych zadań współfinansowanych z „Polskiego Ładu”. Wykonawcy oświetlenia drogowego w 6 odcinkach o łącznej długości około 4,5 kilometra i chodnika przy trasie Obsza – Zamch, powinni zostać wybrani w tym miesiącu.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.