- Reklama -

Obrazy namalowane poezją (foto)

11 maja w Aleksandrowie odbyło się podsumowanie IX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Malowane poezją”. W sali urzędu gminy zebrali się uczestnicy konkursu z całej Polski, nauczyciele, bibliotekarze oraz komisja konkursowa i organizatorzy. Na wstępie wszystkich przywitała Justyna Bźdżiuch, inicjatorka konkursu i kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Aleksandrowie. – Cieszymy się ogromnie, że również w tej edycji wzięło udział tak wielu uczestników. Na konkurs wpłynęło z terenu całej Polski, ze szkół, bibliotek, świetlic, domów kultury, ogółem 1615 prac. Większość z nich reprezentowała wysoki poziom artystyczny oraz dobre zrozumienie tematu. Zadziwia różnorodność wykorzystywanych technik plastycznych i poszukiwania literackie – mówiła.

- Reklama -

Komisja konkursowa nagrodziła i wyróżniła w trzech kategoriach wiekowych 47 uczestników oraz zakwalifikowała do wystawy prace 25 osób. Wśród wyróżnionych znalazły się także prace uczniów szkół z terenu powiatu biłgorajskiego. Nagrodę główną w II kategorii (klasy IV-VI szkoły podstawowej) zdobyły ex aequo Natalia Adamowicz ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pwała II w Księżpolu oraz Magdalena Kaziród ze Szkoły Podstawowej w Woli Radzięckiej. W tej samej kategorii wyróżnienie otrzymała Agnieszka Ćmiel ze Szkoły Podstawowej im. dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie i Kornelia Spustek ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pwała II w Księżpolu.
Natomiast w III kategorii (klasy I-III gimnazjum) nagrodę główną otrzymała Eliza Marzec z Gimnazjum im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Aleksandrowie, Krystian Głuszczak z Zespołu Szkół im. Zofii Krawieckiej w Majdanie Starym oraz Joanna Maciocha z Powiatowego Gimnazjum w Biłgoraju. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała także Jagoda Cios z  Zespołu Szkół im. Zofii Krawieckiej w Majdanie Starym. Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowano również prace Agaty Droździel i Katarzyny Bojaryn z Gimnazjum im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Aleksandrowie oraz Aleksandry Radawskiej z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Księżpolu.
Sponsorami konkursu byli: Bank Spółdzielczy w Księżpolu, Urząd Gminy Aleksandrów, Starostwo Powiatowe w Biłgoraju, Fundacja PWN, Sklep „Groszek” Teodor Pawłowski, F.H.U. ASTON, Piekarnia „HAZET”, Muzeum Ziemi Biłgorajskiej, F.H.U. TRAFIC, Zakład Mięsny „Wasąg”, MARWIN s.c. Patronat medialny nad konkursem pełniła NOWa Gazeta Biłgorajska.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.