- Reklama -

- Reklama -

Obóz harcerski – wielka przygoda życia

Od 4 do 20 lipca trwał obóz harcerski w Hucie Polańskiej nieopodal Magurskiego Parku Narodowego. Oprócz harcerek z Tarnogrodu w obozie uczestniczyły dziewczyny z 22. Łańcuckiej Drużyny Harcerek „Poranek”, 7. Łańcuckiej Drużyny Harcerek „Paproć” im. Alicji Boratyn oraz chłopcy z 1. Mieleckiej Drużyny Harcerzy „HADEM” im. hm. Józefa Grzesiaka „Czarnego” i 1. Jarosławskiej Drużyny Harcerzy „Pościg” im. Jana III Sobieskiego.

– Był to obóz nazywany przez naszych rodziców obozem przetrwania, gdyż nie miałyśmy dostępu do bieżącej wody, nie było prądu, a o zasięgu można było tylko pomarzyć. Za to każdego ranka myłyśmy się w rzeczce, jadłyśmy z menażek oraz spałyśmy w namiotach wojskowych na łóżkach, które o własnych siłach zbudowałyśmy z drewna. Właściwie zwyczajny obóz harcerski, jednakże dla wielu naszych druhen był to pierwszy taki wyjazd – relacjonują harcerki z Tarnogrodu. – Pewnego popołudnia przybyła do nas z wizytacją naczelniczka organizacji harcerek. Tego wieczoru wraz z 1 Jarosławską Drużyną Harcerzy „Pościg” im. Jana III Sobieskiego zorganizowaliśmy wspólne ognisko, w którym dh naczelniczka nam towarzyszyła. Ten obóz był dla nas bardzo owocny, dwie druhny trop. Aleksandra Fus i trop. Maja Skakujmiały możliwość przystąpienia do przyrzeczenia harcerskiego, otrzymując krzyż. Zyskałyśmy również nowe ochotniczki i tropicielki dodają dziewczęta.

Po powrocie do domów harcerki nie miały zbyt dużo czasu na odpoczynek. Przed nimi stanęło kolejne wyzwanie – udział w Światowych Dniach Młodzieży, podczas których pełniły służbę pomocniczą. 

 

Zobacz film z obozu (autor Piotr Rut) 

 

- Reklama -

https://www.facebook.com/agapetarnogrod/?fref=nf

 

oraz zdjęcia: 

https://plus.google.com/…/111619…/albums/6309878959246861809

https://plus.google.com/…/109126…/albums/6311735238400981457

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.