- Reklama -

- Reklama -

Obowiązki Michała Mulawy

Na początku grudnia pochodzący z naszego powiatu Michał Mulawa (PiS) został wybrany wicemarszałkiem województwa lubelskiego. Jaki będzie zakres jego obowiązków w Urzędzie Marszałkowskim?

- Reklama -

Na początku grudnia odbyła się sesja Sejmiku Województwa Lubelskiego. Radni na nowego wiceprzewodniczącego województwa lubelskiego wybrali Michała Mulawę, pochodzącego z Tarnogrodu. Zastąpił on w tej funkcji Dariusza Stefaniuka, który w wyborach parlamentarnych uzyskał mandat posła.

– Zarząd Województwa Lubelskiego dokonał nowego podziału kompetencji oraz zakresu zadań nadzorowanych przez marszałka, wicemarszałków i pozostałych członków Zarządu Województwa Lubelskiego oraz skarbnika i sekretarza Województwa Lubelskiego – informuje Remigiusz Małecki, rzecznik prasowy w Urzędzie Marszałkowskim.

- Reklama -

Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Michał Mulawa sprawuje bezpośredni nadzór merytoryczny nad pracą: Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich, Departamentu Gospodarki i Wspierania Przedsiębiorczości oraz przyporządkowanej mu jednostki organizacyjnej, Departamentu Promocji, Sportu i Turystyki.

Michał Mulawa jest absolwentem Wydziału Politologii UMCS w Lublinie, specjalność samorząd terytorialny i polityka lokalna. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim, Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego. Jest ekspertem w zakresie rozwoju regionalnego i pozyskiwania funduszy zewnętrznych, a także twórcą Fundacji Rozwoju Polski Wschodniej, która wspiera program zrównoważonego rozwoju Polski oraz idee solidarnego państwa. Wykładowca akademicki, w latach 2009-2010 związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II i jego roztoczańskim Wydziałem Zamiejscowym w Tomaszowie Lubelskim. Specjalista w zakresie komunikacji społecznej i współpracy z mediami. W latach 2015-2017 pracował w Grupie Azoty S.A. Pełnił tam funkcję kierownika Działu Komunikacji Korporacyjnej oraz rzecznika prasowego Grupy Azoty Zakłady Azotowe „PUŁAWY”.

 

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. siara mówi

    Srali muchy będzie wiosna ..

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.