- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Obiecują ludziom miliony z podatków. Będzie wiatrakowa farma?

Spółka Megawat ponownie chce budować w gminie Tarnogród farmę wiatrową. Przed laty władze się na to nie zgodziły, ale teraz zmieniają się przepisy, które dają zielone światło takiej światło inwestycji. Bo podobno mają być miliony z podatków. O szczegółach dowiecie się tylko w najnowszym numerze Nowej Gazety Biłgorajskiej.

- Reklama -

– Rozmawialiśmy z burmistrzem na temat wznowienia sprawy i uświadomiliśmy go, że wydaliśmy na badania i inne sprawy z tym związane prawie milion złotych i chcielibyśmy po zmianie przepisów kontynuować procedurę i poprosić o wprowadzenie zmian w planie zagospodarowania przestrzennego. Podczas rozmowy przekazaliśmy, że taka farma to koszt około 200 mln zł i że od tej kwoty z tytułu samych podatków od nieruchomości gmina uzyskałaby około 4 mln zł rocznie – mówi Nowej Gazecie Biłgorajskiej, Arkadiusz Gorzelak, przedstawiciel spółki „Megawat”.

– Złożyliśmy pismo do radnych i burmistrza z prośbą o omówienie sprawy na Sesji Rady Miasta, która odbyła się w połowie września tego roku, ale z tego, co się dowiedzieliśmy, nie wspomniano ani słowa na ten temat – wyjaśnia Gorzelak.

urząd MArszałkowski projekt

Zdaniem Spółki Megawat lokalna społeczność traci ogromne pieniądze z tytułu dzierżaw, mieszkańcy tracą możliwość rozwoju gminy, a młodzież pomoc w rozwoju sportu i edukacji.

W gminie Tarnogród nie zabraknie piekarzy Najmłodsi szukają pracy?

– Z tego, co wiemy po rozmowach z mieszkańcami, gmina Tarnogród do najbogatszych nie należy, więc jesteśmy zdziwieni takim lekceważącym podejściem do sprawy – podsumowuje Gorzelak.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Dlaczego kiedyś nie wyszło? Dlaczego niby teraz miałoby wyjść? I co na to wszystko mieszkańcy? Czytajcie w papierowym wydaniu Nowej Gazety Biłgorajskiej.

 

fot. zdjęcie ilustracyjne

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.