- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

Obdarowali podopiecznych Domu Dziecka (film)

Dzisiaj (20 grudnia) odbyło się oficjalne przekazanie prezentów świątecznych, o które w listach skierowanych do św. Mikołaja prosili wychowankowie Domu Dziecka w Zwierzyńcu. Okazało się jednak, że społeczność biłgorajska podarowała podopiecznym o wiele więcej, niż sobie zażyczyli. Wszystko to w ramach tegorocznej Ogólnopolskiej Akcji Radia Lublin: Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę.

- Reklama -

W akcję włączyli się pracownicy instytucji państwowych, organizacje pozarządowe takie jak: Koła Gospodyń Wiejskich, OSP, społeczności szkolne oraz przedsiębiorcy i osoby indywidualne. Dzięki ich hojności oraz zaangażowaniu nadchodzące święta Bożego Narodzenia z pewnością będą mile wspominane przez tych najbardziej potrzebujących. Prezenty to nie tylko słodycze, zabawki, kosmetyki, bony na ubrania, ale również bardzo przydatne rzeczy, np.: kuchenki mikrofalowe, komplety talerzy, walizki – rzeczy potrzebne do usamodzielnienia się odchodzącej w najbliższym czasie młodzieży. Wśród podarunków jest również ozonator, który przyda się do walki z wirusami.  Społeczność gminy Biłgoraj ofiarowała bony zakupowe o wartości prawie 8,5 tys. zł do sklepu z artykułami gospodarstwa domowego oraz do marketu budowlanego. Bony posłużą do zrealizowania długo oczekiwanego remontu łazienek.

mr-1000x200px

 Po raz kolejny mieszkańcy gminy Biłgoraj podzielili się tym, co mają, a mają wielkie serca i wrażliwość. Ta inicjatywa zintegrowała mieszkańców, którzy zorganizowali kiermasze przedświąteczne, dlatego możemy przekazać dary w formie rzeczowej, czyli bony na zakupy najbardziej potrzebnych rzeczy dla Domu Dziecka – mówi Wiesław Różyński, wójt gminy Biłgoraj.

Wiesław Różyński, wójt gminy Biłgoraj (nagranie audio):

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Wzruszenia nie kryła dyrektorka placówki w Zwierzyńcu, na ręce której przekazane zostały wszystkie podarunki. – Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że tyle osób nas wspiera, dziękujemy za tę pomoc. Część bonów wykorzystamy na sprzęt AGD, a drugą część na remont łazienek. Dziękujemy za zakup ozonatora oraz za bony odzieżowe, z których wychowankowie są bardzo zadowoleni. Najmłodsze z dzieci przebywających u nas w placówce ma 10 miesięcy, a najstarsze ma 23 lata – mówi Anna Marzec, dyrektor Domu Dziecka w Zwierzyńcu.

Anna Marzec, dyrektor Domu Dziecka w Zwierzyńcu (nagranie audio):

Nie zawiedli także właściciele firm i osoby indywidualne …

– Przedsiębiorcy oraz osoby prywatne z wielkim zaangażowaniem odpowiedzieli na apel opublikowany w NOWej Gazecie Biłgorajskiej. Dzięki temu udało się spełnić marzenia zawarte w listach do świętego Mikołaja i każdy z wychowanków dostanie paczkę. Dziś jest ten dzień, kiedy paczki trafią do Domu Dziecka. Podopiecznym oraz pracownikom tej placówki życzymy zdrowych i pogodnych świąt Bożego Narodzenia – mówi Maciej Kowal, przedsiębiorca z Biłgoraja.

Organizatorzy oraz dyrektor Domu Dziecka w Zwierzyńcu kierują słowa podziękowań do darczyńców, którymi są:  
Instytucje: Gmina Biłgoraj (społeczność) na czele z wójtem Wiesławem Różyńskim, BCOI Sp. z o.o. z prezes Grażyną Skrzydłowską, KGW Dąbrowica, KGW Gromada, KGW Hedwiżyn, OSP Gromada, OSP Kajetanówka, Stowarzyszenie „Dąb” w Ciosmach, GRH WIR, EK „Kuźnica” w Kajetanówce, pracownicy ZUS w Biłgoraju, pracownicy Biłgorajskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Biłgoraju, pracownicy Starostwa Powiatowego w Biłgoraju, parafia w Łukowej.
Przedsiębiorcy oraz osoby prywatne: Monika Chabros, Mirosława Kukiełka, Małgorzata i Grzegorz Dziwura, Mateusz Mazur, Artur Połuch, Elżbieta Wróblewska, Piotr i Małgorzata Maciocha, Anna Maciocha, Adam i Wioletta Kukiełka, Elżbieta i Dariusz Wolanin, Aleksander Żak, Piotr Hułas, Beata Kapka, Agnieszka Wasąg, Anna Bielec, Aneta Brzykcy, Agnieszka Kaczmarek, Marcin Stec, Grażyna Skrzydłowska, Mariola i Tomasz Kusz, Patrycja i Sylwester Dziduch, Anna i Marcin Kostyła, Małgorzata i Zbyszek Popowicz, Andrzej Popowicz, Janusz Kozak, Maciej Kowal, Kamila Piasecka, Edward Gąsianowski, Marlena Jaskuła, Barbara i Robert Ciosmak, Zenobia Kosik, Barbara Sosnowa, Ewa Lis, Anna Sachowska, Magdalena Bochniak, Aleksandra Dziwura, Michalina Pyda, Oliwka Tatar, Aneta Furman, Amelka Kawa, Anna Czarnecka, Sklep nr 7 Brzyska Wola, Beata Socha, Natalia Czupich, Agnieszka Kotulska, Lucyna Łapa, Łukasz Staroń, Stanisław Kowalczyk, Agnieszka Dzido, Sławomir Fedyna, Marcelina Brzyska, Joanna Pintal, Joanna Ulidowska, Wioletta Szendała, Katarzyna Wasąg, Piotr Droździel, Renata Margol, Barbara Krawczyk, Elżbieta Łokaj, Beata Bosak, Agnieszka Rataj, Helena Kozak, Dominika Marczak, Izabela Litkowiec, Ewelina Wrębiak, Aleksandra Błażyńska, Dominka Łokaj, Agnieszka Łokaj, Agnieszka Koszałka, Marta Koczot, Agnieszka Ksiądz, Marek Żelazko, Marta Tochman, Justyna Marchewka, Teresa Bartkowska, Michał Mateja, Beata Ulanowska oraz inne anonimowe osoby.

 

Szkoły: Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Biłgoraju (klasa I C i klasa IV A), klasa GP I LO im. ONZ w Biłgoraju, Szkoła Podstawowa w Radzięcinie, Szkoła Podstawowa w Teodorówce im. św. Stanisława Kostki, Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju.

red.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.