- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Obchody Święta Policji w biłgorajskiej komendzie

W biłgorajskiej komendzie policjanci obchodzili wczoraj swoje święto. Obchody 102. rocznicy powstania Policji Państwowej rozpoczęła Msza święta w kościele pw. Chrystusa Króla. Następnie komendant powiatowy policji w Biłgoraju wraz z pierwszym zastępcą wręczył akty mianowania na wyższe stopnie służbowe awansowanym funkcjonariuszom.

- Reklama -

Uroczyste obchody tegorocznego Święta Policji rozpoczęła o godzinie 10.00 Msza święta w kościele Chrystusa Króla w Biłgoraju. Nabożeństwo w intencji wszystkich policjantów było sprawowane przez księdza Sylwestra Zwolaka kapelana biłgorajskich funkcjonariuszy.

Następnie w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju odbyła się uroczysta zbiórka. W obecności zgromadzonych gości, policjantów i pracowników komendant powiatowy policji w Biłgoraju młodszy inspektor Marek Jamroz wraz z I zastępcą młodszym inspektorem Ryszardem Smoluchem wręczył policjantom akty mianowania na wyższe stopnie służbowe.

W tym roku awansowało 42 funkcjonariuszy. W dalszej części uroczystości komendant odczytał list komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie inspektora Artura Bieleckiego skierowany do wszystkich policjantów oraz złożył życzenia funkcjonariuszom z okazji święta.

- Reklama -

Z uwagi na zagrożenia związane z rozprzestrzenianiem się epidemii COVID-19 uroczystość odbyła się w skromnym gronie. Swoją obecnością zaszczycili nas Janusz Rosłan, burmistrz miasta Biłgoraja, sędzia Sądu Rejonowego w Biłgoraju Beata Dropek-Łazur oraz  Anna Rębacz, szefowa biłgorajskiej prokuratury. W okolicznościowych przemówieniach goście nie szczędzili policjantom gratulacji oraz życzyli bezpiecznej służby.

Wszystkim  policjantom życzymy wszelkiej pomyślności, zdrowia oraz wytrwałości w codziennej służbie.

mł. asp. Joanna Klimek

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.