- Reklama -

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w LO im. ONZ w Biłgoraju


Już po raz czwarty, 9 listopada 2016 roku, młodzież i nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju zorganizowali wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

- Reklama -

Tradycyjnie, młodzież z opiekunami zebrała się w czytelni biblioteki szkolnej, aby wziąć udział w Muzycznych spotkaniach z historią pod nazwą „Legiony to żołnierska nuta…” i przypomnieć sobie najważniejsze wydarzenia historyczne oraz pieśni patriotyczne i piosenki z okresu I wojny światowej. Po krótkim wprowadzeniu w tematykę spotkania wszyscy śpiewali utwory muzyczne m. in. „Legiony” „Pierwsza Kadrowa”, „Ułani, ułani”, „Rozkwitały pąki białych róż”.
Pomysłodawcą wspólnego śpiewania jest pani Anna Dobraczyńska –nauczyciel bibliotekarz, która razem z panią Aliną Dzido – nauczycielem muzyki, organizuje w czytelni śpiewaną lekcję historii. Pomysł bardzo podoba się młodzieży i z roku na rok w tej inicjatywie bierze udział liczniejsza grupa uczniów z różnych klas liceum oraz gimnazjum. Organizatorzy podkreślają, że głównym założeniem przedsięwzięcia jest kształtowanie postaw patriotycznych i budowanie tożsamości narodowej.
Muzyczne spotkania z historią rozpoczęły w szkole uroczystości związane z obchodami rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
10 listopada młodzież liceum i gimnazjum uczestniczyła w uroczystej akademii, a na holu głównym szkoły uczniowie mieli możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej poświęconej historii Polski.

ZSO

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.