- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Obchody 3 Maja w Biłgoraju

Jak co roku również i w tym w Biłgoraju świętowano rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość ta rozpoczęła się Mszą św. w intencji Ojczyzny, po czym złożono wiązanki kwiatów przed Pomnikiem Jubileuszowym.

- Reklama -

Świętowanie rozpoczęło się Mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Następnie zgromadzeni w asyście Biłgorajskiej Orkiestry Dętej im. Czesława Nizio przeszli przed Pomnik Jubileuszowy. Po wciągnięciu biało-czerwonej flagi państwowej na maszt przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego okolicznościowe przemówienie wygłosił dr Adam Balicki.

- Reklama -

Następnie delegacje złożyły wieńce przed pomnikiem.


Za udział w uroczystościach dziękował burmistrz Janusz Rosłan. Mówił, że wielkość Konstytucji 3 Maja polegała m.in. na tym, że nasi rodacy potrafili się zjednoczyć. – Obecnie Polska od nas oczekuje uczciwej pracy, budowy dobra kraju i obywateli, i rozwoju Ojczyzny – podkreslał.  Wspomniał również o konflikcie zbrojnym za naszą wschodnią granicą. – 24 lutego 2022 roku wydarzyła się rzecz, w którą nie wierzył nikt z nas. Nastąpiła agresja Rosji Putina na Ukrainę. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że na liście Putina jest również nasz kraj. Dziękuję wszystkim, którzy natychmiast przyjęli uchodźców do swoich domów, dziękuję wszystkim, którzy pomagają Ukrainie. Pomagając Ukrainie, pomagamy również Polsce – mówił. Apelował o dalszą pomoc dla naszych sąsiadów.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.