- Reklama -

Obary okiem Grzegorza Szkutnika. Wernisaż wystawy (audio)

W poniedziałkowe popołudnie 3 sierpnia w Biłgorajskim Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy pt. Obary, której autorem jest pasjonat fotografii Grzegorz Szkutnik. Uczestnicy tym razem zostali również zaproszeni do sali kinowej na multimedialną prezentację fotografii Puszczy Solskiej, Bieszczad oraz Obarów.

Galeria fotografii z wernisażu (90 zdjęć)

Rozległe torfowiska, karłowate sosny, snujące się mgły, do tego owadożerne rośliny czy rzadkie gatunki ptaków to nie scenografia filmu grozy tylko elementy niezwykle urokliwego i wyjątkowego rezerwatu przyrody „Obary”, położonego zaledwie kilkanaście kilometrów od Biłgoraja. Od przyszłego tygodnia te cuda przyrody będzie można zobaczyć w… Biłgorajskim Centrum Kultury na wystawie fotograficznej „Obary”. Autorem zdjęć jest Grzegorz Szkutnik.

„Obary” to wystawa przygotowana z okazji 45. rocznicy objęcia ochroną rezerwatową naturalnych fragmentów torfowisk przejściowych i wysokich typu subkontynentalnego, znajdujących się w zachodniej części kompleksu lasów Puszczy Solskiej.

Grzegorz Szkutnik, autor wystawy pt. “Obary” mówi (nagranie audio poniżej): 

Grzegorz Szkutnik – pasjonat fotografii z wykształceniem przyrodniczym, członek Związku Polskich Fotografów Przyrody zrzeszony w Okręgu Roztoczańsko-Podkarpackim. Głównym tematem jego prac jest krajobraz i elementy go tworzące. W wolnych chwilach oddaje się urokom przyrody Równiny Biłgorajskiej, Puszczy Solskiej i Roztocza.

- Reklama -

Rezerwat przyrody Obary zafascynował autora prac ponad 15 lat temu, gdy trafił w to miejsce po raz pierwszy. Niezwykły charakter rozległego torfowiska z karłowatymi sosnami, snującymi się o świcie mgłami oraz całą paletą odgłosów dzikiej przyrody z klangorem żurawi na czele sprawił, że Obary stały się jego oazą spokoju, miejscem czerpania radości z pasji fotografowania przyrody.

Fotografie prezentowane na wystawie wykonane zostały w latach 2012-2019 w oparciu o stosowne zezwolenie umożliwiające poruszanie się po obszarze objętym ochroną prawną i fotografowanie przyrody.

Swoje fotografie publikuje w wydawnictwach albumowych, czasopismach przyrodniczych, kalendarzach itp. W dorobku posiada sześć wystaw autorskich oraz udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych prezentowanych w kraju i za granicą. Laureat ogólnopolskich konkursów fotograficznych oraz juror konkursów organizowanych przez instytucje samorządowe, stowarzyszenia twórcze i parki narodowe.

Mariusz Szwed, nadleśniczy Nadleśnictwa Biłgoraj, nagranie audio poniżej: 

Wystawa powstała dzięki wsparciu: Związku Polskich Fotografów Przyrody, Nadleśnictwa Biłgoraj, Gminy Biłgoraj. Wystawa znajduje się w holu kina BCK  i obejrzeć ja będzie można do 18 września.

Red.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.