- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

O mozaikach słów kilka

Jeśli znudziły Ci się już zwykłe, duże kafle, zwróć swoją uwagę na świetną alternatywę – mozaikę. To nie tylko sposób na wykończenie podłogi czy ściany, to także wyjątkowo estetyczna dekoracja. Niezależnie od tego, które pomieszczenie chcesz wykończyć: łazienkę, kuchnię, salon czy sypialnię, dzięki mozaice uzyskasz klasyczne i minimalistyczne wnętrze.

Jaką mozaikę wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele kolorów mozaik. Możesz wybierać spośród wielu rozmiarów, kształtów czy faktur. Najpopularniejsze produkty, jakie można nabyć, to mozaika kamienna, ceramiczna, szklana, metalowa, gresowa, a nawet drewniana. Może być ona stosowana zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Niektóre mozaiki lepiej radzą sobie w pomieszczeniach zamkniętych, inne sprawdzą się doskonale na tarasie czy balkonie. Mozaiką możesz wypełnić zarówno podłogę, jak i zaaranżować dekorację na ścianie. To, jaki rodzaj mozaiki wybierzesz, zależy wyłącznie od Ciebie i Twojego pomysłu na jej wykorzystanie. Wszelkiego rodzaju płytki doskonałej jakości znajdziesz na stronie internetowej https://imozaiki.pl/.

Montaż mozaiki – nic trudnego!

- Reklama -

Cała trudność montażu mozaiki polega na odpowiednim sposobie zmieszania kleju. Chodzi tutaj o proporcje wody i klejowej mieszanki – jeśli jednak będziesz stosować się do instrukcji producenta, okaże się to bardzo proste. Od kleju zależy to, jak długo mozaika utrzyma się na ścianie – zainwestuj w dobrej jakości produkt. Po rozrobieniu substancji wystarczy pokryć klejem mozaikę i delikatnie, acz stanowczo, docisnąć ją do miejsca, w którym ma się znaleźć. Po przyklejeniu przyjdzie czas na fugowanie. Na rynku można znaleźć wiele odcieni fug – możesz postawić na pasującą lub zaszaleć z kontrastującym kolorem.

Jak czyścic mozaikę?

Mozaika podobnie jak pozostałe powierzchnie ulega zabrudzeniu. Jak usuwać plamy z mozaikowych układanek? Uporanie się z osadem znajdującym się na mozaikach wcale nie jest takie trudne: wystarczy do tego sama woda. Oczywiście, możesz dodać do niej trochę detergentu, na przykład płynu do naczyń czy kafli.  Nie musisz inwestować w dedykowane środki czystości. Jeśli delikatne przemywanie mozaiki szmatką nie wystarcza, spróbuj usunąć zanieczyszczenia wodą pod ciśnieniem albo mokrą szczotką. Z pewnością pomoże w przypadku zaschniętych plam z sosów w kuchni czy kosmetyków w łazience. Jeśli na mozaice zobaczysz jasnoszare przebarwienia, wtedy dopiero sięgnij po specjalny środek. Dostaniesz go w większości marketów budowlanych. Postaw na stylowe rozwiązania i uniwersalność mozaiki. Wybierz swoją wymarzoną i ciesz się piękną aranżacją przestrzeni.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.