- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

O modzie wiedzą wszytsko

Cztery uczennice Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju kształcące się w zawodzie technik technologii odzieży zostały finalistkami zawodów II stopnia Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Projektowania i Wytwarzania Odzieży. Półfinał odbył się 28 stycznia 2016 r. na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej.

Celem Olimpiady jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowania projektowaniem odzieży i procesami jej wytwarzania oraz popularyzacja przemysłu mody.

O finał walczyli uczniowie z 20 szkół ponadgimnazjalnych o profilu odzieżowym z całej Polski. W półfinale na Politechnice Łódzkiej uczestniczyło 62 uczniów z 9 szkół w Łodzi, Warszawy, Poznania, Lublina, Bydgoszczy, Radomia, Białegostoku, Gorzowa Wielkopolskiego i Biłgoraja. Ich zadaniem było rozwiązanie testu składającego się z 50 pytań. Drugi półfinał odbył się w tym samym czasie w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach.

- Reklama -

Natalia Turowska, Anna Dworniczak, Karolina Michońska i Sylwia Mularczyk zakwalifikowały się do etapu centralnego Olimpiady, który odbędzie się w kwietniu w Łodzi.

Uczennice przygotowywały się pod kierunkiem nauczycielek przedmiotów odzieżowych: Joanny Gałczyńskiej, Teresy Zań, Teresy Jagosiak i Doroty Wszolak.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w etapie centralnym Olimpiady

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.