- Reklama -

- Reklama -

„O Gwiazdo Betlejemska”

Ciągle trwamy w atmosferze śpiewania kolęd i pastorałek. Z tej sposobności skorzystali także najmłodsi z gminy Tarnogród, biorąc udział w IV Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który odbył się w dzisiejsze popołudnie. Była to możliwość zaprezentowania talentów przez małych artystów oraz integrowania się przedszkolnego i lokalnego środowiska.

- Reklama -

W niedzielę 12 stycznia w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Tarnogrodzie odbył się IV Przegląd Kolęd i Pastorałek pod hasłem „O Gwiazdo Betlejemska”. Wydarzenie zorganizowano z inicjatywy dyrekcji, grona pedagogicznego oraz dzieci z Przedszkola Miejskiego w Tarnogrodzie.

W przeglądzie kolęd i pastorałek wzięło udział w sumie osiem grup. Pierwsza z nich zaśpiewała pastorałkę pt. „Hejże ino dyna, dyna” pod kierownictwem nauczycielek M. Serek i E. Wancisiewicz. Grupa druga zaprezentowała piosenki świąteczne „Gwiazdka” i „Ubierzemy dziś choinkę” pod okiem pani B. Borowej i  A. Szteinmiller. Kolejna grupa wykonała „Pastorałkę od serca do ucha” pod nadzorem V. Łukaszczyk. Pastorałki „Skrzypi wóz” oraz ponownie „Pastorałka od serca do ucha” wykonała czwarta grupa pod okiem pani E. Skotnickiej. Grupa piąta zaśpiewała świąteczną piosenkę „Jest taki dzień” oraz kolędę „Narodził się Jezus w stajni” pod kierownictwem pani A. Sidor i A. Szteinmiller. Ponadto w przeglądzie wzięły udział Oddział Przedszkolny z Woli Różanieckiej i Różańca II, które przygotowały pani M. Hadacz i M. Szcząchor, prezentując następujące pastorałki: „W lichej stajni”, „Pastuszek bosy” oraz „Pastorałka od serca do ucha”.

Dodatkową atrakcją przeglądu kolęd i pastorałek były jasełka, które zaprezentowała grupa szósta. Dzieci zostały przygotowane przez panie Małgorzatę Grabias oraz Monikę Olejnicką.

Niedzielne spotkanie przy wspólnym kolędowaniu najmłodszych było okazją do zgromadzenia dużej ilości osób, które  zostały zachęcone do zbiórki dla chorego Filipka. 6-letni chłopiec pochodzi z Rzeszowa i zmaga się z ostrą białaczką limfoblastyczną typu B. Zebrane środki będą przeznaczone na pokrycie kosztów jego leczenia i rehabilitacji. Wobec tego odbyła się licytacja trzech obrazów, które przekazała dyrektor Miejskiego Przedszkola w Tarnogrodzie Iwona Kamieniec.

- Reklama -

-Boże Narodzenie to taki szczególny czas, gdzie przychodzi do nas dobro i my też musimy się tym dobrem dzielić. Fajnie jest kiedy mamy zdrowie, ale czasami jest tak, że tego zdrowia nam brakuje. Dzisiaj właśnie możemy się podzielić z kimś, dać coś od siebie żeby komuś pomóc, mówi Paweł Dec, burmistrz Gminy Tarnogród.

Podczas koncertu można było również nabyć ozdoby bożonarodzeniowe wykonane przez dzieci i rodziców. Dodatkowo przybyli goście mogli wziąć udział w loterii fantowej i wrzucić symboliczną złotówkę do puszki.

W przeglądzie kolęd i pastorałek wzięli udział burmistrz Tarnogrodu Paweł Dec, zastępca burmistrza Tomasz Legieć , przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Dołomisiewicz, proboszcz Parafii Przemienienia Pańskiego w Tarnogrodzie ks. Jerzy Tworek, przewodnicząca Rady Rodziców Joanna Magoch, dyrektor Miejskiego Przedszkola w Tarnogrodzie Iwona Kamieniec, Agnieszka Borek, Barbara Lembryk, Ewa Dworniczak, a także rodzice, dziadkowie dzieci i nauczyciele.

J.P.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.