- Reklama -

O cyberprzemocy z gimnazjalistami

Dzisiaj policjanci z Zespołu ds. Nieletnich biłgorajskiej komendy spotkali się z uczniami Gimnazjum w Józefowie. Głównym tematem spotkania była cyberprzemoc. Mundurowi wskazywali jak bezpiecznie korzystać z Internetu. Przestrzegali młodych ludzi przed konsekwencjami wynikającymi z popełniania czynów zabronionych za pomocą środków przekazu. Informowali jak można uchronić się przed cyberprzemocą i gdzie szukać pomocy gdy staniemy się ofiarą takiego ataku.

Policjanci omówili również katalog najczęściej popełnianych przez młodych ludzi czynów karalnych. Wskazywali kim jest w świetle prawa nieletni, kiedy odpowiada za swoje czyny jako osoba dorosła, co to jest czyn karalny i demoralizacja.

- Reklama -

Podczas spotkania przypomniano gimnazjalistom o konieczności przestrzegania zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, aby nie stać się sprawcą czy też ofiarą zdarzenia drogowego. Policjanci z okazji zbliżających się wakacji omówili z uczniami zasady bezpiecznego spędzania czasu wolnego i prawidłowego zachowania podczas wypoczynku nad wodą, w górach itp.

J.K.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.