- Reklama -

O bezpieczeństwie seniorów

W piątek policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii biłgorajskiej komendy w ramach ogólnopolskiej akcji „Dzień Seniora” spotkali się z mieszkańcami naszego powiatu. Funkcjonariusze rozmawiali o bezpieczeństwie i promowali mobilne aplikacje Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i Moją Komendę.

Wciąż w całym kraju zdarzają się przypadki oszustw na „wnuczka”, „policjanta” czy „urzędnika”. Zazwyczaj ofiarami tych przestępstw padają osoby starsze. Policjanci biłgorajskiej komendy wiedzą, jak ważna jest profilaktyka w tym zakresie i przez cały rok organizują spotkania z osobami szczególnie narażonymi na ataki ze strony oszustów.

- Reklama -

Jedno z takich spotkań miało miejsce w piątkowe popołudnie w biłgorajskim Domu Kultury. Policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii w ramach ogólnopolskiej akcji „Dzień Seniora” organizowanej przez ZUS a mającej na celu min. aktywizację osób starszych włączyli się do akcji i w trakcie spotkania omówili metody jakie stosują oszuści w celu wyłudzenia pieniędzy oraz wyjaśnili jak się zachować w przypadku kiedy podejrzewamy, że mamy do czynienia z naciągaczem.

Spotkanie było również doskonałą okazją do promowania aplikacji mobilnych tj. Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz Mojej Komendy. Policjanci zachęcając wytłumaczyli uczestnikom spotkania, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to innowacyjne narzędzie, mające służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Obsługa mapy została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie mógł z niej skorzystać każdy obywatel. Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w swojej okolicy, zachęcali również do korzystania z aplikacji mobilnej „Moja Komenda”. Aplikacja umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Aby to zrobić wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, aplikacja natychmiast odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce on pracuje.

Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie. Aplikacja działa również w trybie offline zatem użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego. Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali opracowane przez policjantów w ramach programu prowadzonego przez KPP w Biłgoraju ulotki „Seniorze pamiętaj!” oraz materiały promujące omówione aplikacje.

- Reklama -

1 komentarz
  1. Patrycja mówi

    Czy to nie jest już lekka przesada z tymi seniorami w Biłgoraju. Ciągle czytam jak to seniorzy mają różnego typu spotkania. To dzień kapelusza to spotkanie z pracownikami ZUS to rozpoczęcia roku akademickiego to rozdawania odblasków. Czy w Biłgoraju tylko seniorzy żyją i tylko im należy się zagospodarowanie czasu. Nie wspomnę,żę w sezonie wakacyjnym ciągle występy ludowe dla seniorów na placu BCK. A możę coś dla dzieci zamiast występów dla 60+. To wszystko kosztuje – Dlaczego nikogo to nie obchodzi. No tak obecny Burmistrz ma poparcie u Seniorów i może dlatego organizuje im ciągle zabawy. A co z dziećmi i młodymi rodzinami. Prawda obecny Burmistrz nie ma poparcia wśród ludzi młodych, może dlatego UM Biłgoraj nie ma nam co zaoferować.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.