- Reklama -

Nuncjusz apostolski odwiedził wychowanków WTZ w Biszczy

Wypełniona po brzegi sala, kurtyna i scena, na którą trzeba wyjść i zaprezentować wiele razy ćwiczone piosenki i wiersze, pomimo tremy, pomimo trudności fizycznych czy niepełnosprawności umysłowej. Zawsze towarzyszą temu wielkie emocje i to daje się odczuć. Emocje udzielają się wszystkim zebranym widzom. To wzruszające chwile… Tak jest zawsze w Biszczy na Przeglądzie Poezji Recytowanej i Śpiewanej Osób Niepełnosprawnych "O Księżyc Twardowskiego" już od 11 lat. 

W tym roku w rywalizacji wzięli udział podopieczni domów pomocy społecznej, warsztatów terapii zajęciowej i zakładów opiekuńczo-rehabilitacyjnych. Uczestnicy z całego regionu zmagali się w dwóch kategoriach. Mieli do wyboru recytację i poezję śpiewaną. Głównym założeniem konkursu jest popularyzowanie poezji księdza Jana Twardowskiego, a także równie zasłużonych dla literatury poetów polskich oraz twórczości własnej osób, które brały udział w przeglądzie.

- Reklama -

Organizatorem spotkania po raz kolejny był Warsztat Terapii Zajęciowej w Biszczy przy Fundacji na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Potrzebujących Pomocy Otwórzmy Swoje Serca w Zamościu. Impreza odbyła się w Zespole Szkół w Biszczy, poprzedzona została Mszą świętą. Eucharystię odprawili Abp Salvatore Pennacchio Nuncjusz Apostolski w Polsce wraz z Bp. Marianem Rojkiem. Nuncjusz apostolski przekazał błogosławieństwo Ojca Świętego dla uczestników spotkania.

Emocje, które malowały się na twarzach osób biorących udział w przeglądzie, prawdziwe wzruszenia i trema udzielały się wszystkim obecnym na sali. Tego dnia zabrzmiały piękne słowa wierszy autorstwa m.in. ks. Jana Twardowskiego i Karola Wojtyły oraz własne utwory uczestników. Wzruszające wykonanie piosenek, recytowanie prozy i poezji, a nawet tańce – to wszystko w wykonaniu osób niepełnosprawnych stworzyło wspaniałą i podniosłą atmosferę przeglądu.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.