- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Nowy zalew w powiecie biłgorajskim! Tu powstanie (foto)

W powiecie biłgorajskim będzie nowy zalew. Ręce mogą już zacierać (i szykować ręczniki) mieszkańcy gminy Turobin: - Kończymy już procedurę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego i przeznaczenia działek pod inwestycję - mówi Nowej Gazecie Biłgorajskiej, burmistrz Andrzej Kozina. Tylko kiedy będzie można się kąpać i jak w tej chwili wygląda samo miejsce?

- Reklama -

Na to mieszkańcy najnowszego miasta w województwie lubelskim muszą jeszcze chwilę zaczekać:

Gmina Turobin posiada ponad 2.5 ha działki na Targowni.W tej chwili kontaktujemy się z właścicielami działek. Gmina zakupi około 3 hektarów łąk w obrębie zaznaczonym na poniższej mapie. W tym roku wykonamy projekt i kosztorys. W 2025 chcielibyśmy wykonać 5 ha zbiornik – zapowiada burmistrz Turobina.

 

toyota Yaris

 

- Reklama -

10 Komentarze
 1. tom mówi

  ten zalew „powstaje” przed każdymi wyborami 🙂 Sami sobie odpowiedzcie jaka jest wiarygodność burmistrza Turobina

 2. GrusGrus mówi

  Super pomysł. Na pewno ta inicjatywa wzmocni potencjał turystyczny gminy, do tej pory trochę zaniedbany i do końca nie wykorzystany, szczególnie w kontekście ostatnio „mody” na Roztocze. Może to być piękne miejsce… ale żeby disco polo nie puszczali…

 3. Obserwatorzy poczynań. mówi

  „Zakończenie stadium uwarunkowań przestrzennych” Czy Wy ludzie umiecie czytać ? To nie oznacza że zalew będzie wykonywany.Nie będzie zarobku ,a nawet gdyby to nie szybko.

 4. Opinia mówi

  Najlepszy jest taki Wójt/Burmistrz który nie robi nic, bo taki co robi to jest złym. Wiejskiemu narodowi nie dogodzi nie robi źle robi też źle.

 5. Inka mówi

  No jeszcze w tym wychodku zalewu nie było hahahaha

 6. anonim mówi

  Brawa dla pana Andrzeja Koziny. Jest to najlepszy burmistrz jaki może być. Nie ma lepszego. Pan Andrzej pomaga mieszkańcom w każdym przypadku. masz problem= idizesz do urzędu miasta do pana burmistrza i on pomaga. Życzę panu samych sukcesów. Jest pani idealnym przykładem na straoste !!!!! Pozdrawiam

 7. Norbert mówi

  Dlatego Pan Kozina dostanie bez problemy następna kadencje. Próbuje on w miarę możliwość gminy inwestować w rozwój jej. A co robią pozostali włodarze ? np z gminy obok przez 10 lat, mając nawet starosty z swoje gminy nie zrobił nić w sprawie zalewu ( przecież koszt usypania nowej grobli i przedzielanie zalewu na jakość części i wykonania tam praca z poprawą dna były ogrome).
  Jedni mogą drudzy nie. ( proszę nie pisać o nie regulowanych prawach własności, gmina ma ustawę którą pozwala w banalnej procedurze wywłaszczyć każda nie ruchomość na cele publiczne)
  Jeszcze raz Brawo dla Pana Kozina nadawał Pan by się na starostę, ludzie potrzebują prac w naszych gminach np w turystyce, aby zatrzymać wyludnia się powiatu.

  1. Anonim mówi

   I aby zatrzymać wyludnianie to zalew pomoże? Czytam i nie wierzę. Niech zaproponuje jakieś miejsca pracy a nie zalew i festyny disco polo.

   1. Norbert mówi

    Widać ze figę czytałeś „prac w naszych gminach np w turystyce”
    Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ze wiele gmin w Polsce stawia tylko na turystkę, bowiem nie mają warunków do rozwoju przemysłu.
    Taki zalew generuje zapotrzebowania na usługi od miejsc noclegowych, przez usługi budowlane/ remontowe/projektowe ( ktoś musi domki turystyczne budować) przez usługi w samych handlu itp, podsumowując kilka set osób znajdzie prace !
    W jaki sposób Pan Kozina ma zaproponować miejscach pracy, co w urzędach upchać pewnie? tak ? Nie robi tego i za to ma mój głos.
    Już teraz podobno nie którz nowi kandydaci proponują stołki za głosy na nich, hańba im.
    A może powinien brać przykład ludzi odpowiedzialnych za powiat którzy nawet przez 5 lat nie zaproponowali, aby utworzyć w Biłgoraju specjalną stref ekonomicznej taką jak w Janowie .
    Czego nie napiszesz ze przez brak strefy Biłgoraj stracił zakłada na 700 osób ?

    1. Antoni mówi

     Nie mogę się doczekać. Poczekamy i zobaczymy tę turystykę.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.