- Reklama -

- Reklama -

Nowy wóz dla strażaków

Druhowie ochotnicy z Hoszni Ordynackiej (gm. Goraj) mają powód do dumy. Dziś w ich ręce trafił nowoczesny wóz bojowy.

- Reklama -

W niedzielę, 2 lutego, w Hoszni Ordynackiej miało miejsce uroczyste przekazanie wozu bojowego dla strażaków z miejscowej jednostki. Uroczystość była zwieńczeniem zebrania sprawozdawczego.

Nowy wóz ratowniczo-gaśniczegy to MAN TGM 18.320 w wersji średniej uterenowionej z napędem 4×4 i kabiną załogową sześcioosobową z zabudową klasyczną metalową wraz z elementami kompozytowymi. Pojemność zbiornika wody i środka pianotwórczego wynoszą odpowiednio 4580 litrów. Kabina brygadowa i zabudowa wykonana została przez firmę MOTO TRUCK w Kielcach.

Pojazd kosztował blisko 850 tys. zł.  Nie udałoby się go zakupić, gdyby nie znaczne dofinansowanie ze środków Funduszu Sprawiedliwości oraz z budżetu gminy Goraj.

W uroczystości uczestniczyli:  Marcin Romanowski – podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, st. bryg. Wiesław Krent – Komendant Powiatowy PSP w Biłgoraju, st. bryg. Mirosław Bury – zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Biłgoraju, wójt gminy Goraj – Antoni Łukasik, radny gminy Goraj – Andrzej Stańczyk oraz druhowie jednostki OSP w Hoszni Ordynackiej.

Na zakończenie uroczystości głos zabierali zaproszeni goście, gratulując jednostce OSP Hosznia Ordynacka nowego nabytku i składając życzenia dotyczące wyjazdów i bezpiecznych powrotów z akcji.

- Reklama -

Wójt gminy Goraj Antoni Łukasik podziękował Ministrowi Marcinowi Romanowskiego.

Dziękuje udzielonego wsparcia finansowego, logistycznego i merytorycznego przy zakupie nowego samochodu ratowniczego. Samochód wzmocni zdolności operacyjne jednostki, a tym samym zwiększy bezpieczeństwo na naszym obszarze. Niech św. Florian wynagrodzi Panu okazaną życzliwość i wspiera w realizacji codziennych zadań i obowiązków – tymi słowami dziękował wójt Antonii Łukasik.

Słów uznanie nie krył również prezes jednostki. – Wyrażam wdzięczność za ogrom pracy, jaka musiała być włożona przez samorząd i administrację gminy Goraj w to, aby nowy samochód pożarniczy znalazł się w posiadaniu jednostki, pracy, która opierała się na wzorowej współpracy wszystkich zaangażowanych stron – dziękował prezes OSP w Hoszni Ordynackiej Mirosław Szewczak.

Jednostka OSP w Hoszni Ordynackiej jest na etapie włączenia do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Fot. UG Goraj

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Krzysztof. P . dawny mieszkaniec Hoszni Ord. mówi

    Brawo Hoszniaki , moje Gratulacje.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.