- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Nowy wóz bojowy w Aleksandrowie Drugim

Od dziś druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej z Aleksandrowa Drugiego do akcji ratowniczej wyjeżdżać będą nowym wozem, który sfinansował Fundusz Sprawiedliwości. W niedzielę 20 grudnia na Polanie Dąbrowa na ręce Henryka Puźniaka, prezesa OSP tej jednostki, zostały oficjalnie przekazane klucze do wozu strażackiego. W wydarzeniu uczestniczył sam minister sprawiedliwości dr Marcin Romanowski.

Galeria fotografii (75 zdjęć)

Nasza jednostka zarejestrowana jest w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Otrzymaliśmy dziś samochód, jest to lekki wóz bojowy wyposażony w podstawowy sprzęt, który pozwoli na wykorzystywanie go przy wszelkiego rodzaju zdarzeniach na przykład drogowych. Obecnie mamy średni samochód iveco. Wcześniej z Funduszu Sprawiedliwości otrzymaliśmy już sprzęt, więc tym bardziej jesteśmy wdzięczni za doposażanie naszej jednostki – mówił Henryk Puźniak, prezes OSP w Aleksandrowie Drugim.

– Dziś OSP w Aleksandrowie Drugim otrzymuje lekki wóz ratowniczo-gaśniczy. Przez tę miejscowość przebiega wojewódzka droga, jest tutaj dużo wypadków komunikacyjnych dlatego cieszę się, że będzie to kolejne w naszym regionie wsparcie z Funduszu Sprawiedliwości. W tym roku udało się przeznaczyć ponad trzy miliony złotych na same straże pożarne t.j. na sprzęt i na wozy. Środki na Fundusz pozyskiwane są od przestępców, a przeznaczane na cele ratowania ludzi – wyjaśniał Marcin Romanowski, minister sprawiedliwości, podczas przekazania samochodu.

Ochotnicza Straż Pożarna w Aleksandrowie Drugim jest wzorową jednostką z wielkim zaangażowaniem. Są tutaj strażacy, którzy starają się na bieżąco uczestniczyć w szkoleniach, więc jak najbardziej zasługują na tego typu sprzęt, który będzie wykorzystywany optymalnie – dodał minister sprawiedliwości. 

  

 

- Reklama -

Andrzej Borowiec, radny gminy Aleksandrów (nagranie audio poniżej): 

 Zadowolenia z nowego auta dla druhów z drugiej części gminy nie kryje również wójt.

– Gdyby nie pan minister na pewno ten samochód mógłby pójść gdzie indziej, ale Aleksandrów jest bardzo prężną gminą, która bez przerwy się rozwija i mimo że jest gminą najmłodszą, mamy tak naprawdę wszystko. Tutaj społeczność jest bardzo aktywna – mówił podczas przekazania wozu strażackiego Józef Biały, wójt gminy Aleksandrów. – Ten samochód bardzo często będzie wykorzystywany do gaszenia lasów, nieużytków rolnych. Dziękujemy jeszcze raz panu ministrowi oraz panu wojewodzie, że możemy się w takich chwilach spotykać oraz wzajemnie gratulować i dziękować – dodał wójt Aleksandrowa.

Nagranie audio poniżej:  

Umowa na zakup przekazanego w niedzielne popołudnie auta podpisana została 9 sierpnia br. Informowaliśmy o tym fakcie w artykule:  https://gazetabilgoraj.pl/otrzymali-woz-od-ministra-romanowskiego/ (Kliknij tutaj)

Podczas przekazania samochodu obecni byli również przedstawiciele służb mundurowych: st. bryg. Mirosław Bury, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju, mł. insp. Marek Jamroz, komendant powiatowy policji w Biłgoraju, oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Józefów Stanisław Nawrocki.

 

Red. 

 

2 Komentarze
  1. Sąsiad mówi

    Samochód zawsze się przydamimo, że za dużo wypadków to w Aleksandrowie nie zdarza się.

  2. Teodor mówi

    GRATULACJE a przydałby się dwa dni wcześniej kiedy słup naprzeciwko został skasowany

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.