- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Nowy wójt i nowa rada w Potoku Górnym (filmy)

Radni gminy Potok Górny 21 listopada br. spotkali się w nowym składzie. Odbyło się ślubowanie i zaprzysiężenie radnych i wójta.

- Reklama -

Radni gminy Potok Górny w nowym składzie spotkali się po raz pierwszy podczas inauguracyjnej sesji Rady Gminy, która odbyła się 21 listopada. W sesji uczestniczyło 14 radnych.

Na początku każdy radny otrzymał zaświadczenie o wyborze na radnego gminy. Wszyscy radni oraz nowy wójt Stanisław Dyjak złożyli uroczyste ślubowanie. Przysięgali obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie oraz służyć dla dobra gminy i jej mieszkańców.

Następnie odbyły się wybory przewodniczącego i wiceprzewodniczącego prezydium Rady. Na przewodniczącego zgłoszono Henrykę Kapicę. To on otrzymał 10 głosów „za” i będzie pełnić tę funkcję w Radzie Gminy. Na funkcję wiceprzewodniczących zgłoszono dwóch kandydatów Łukasza Garbacza oraz Czesławę Śniosek. Kandydat otrzymał 9 głosów, a kandydatka 5. Zdecydowano więc, że funkcja wiceprzewodniczącego przypadnie Łukaszowi Garbaczowi.

- Reklama -

Wójt Stanisław Dyjak pogratulował wszystkim radnym wyboru, a nowemu przewodniczącemu i wiceprzewodniczącemu Rady Gminy objęcia funkcji. Dziękował także dotychczasowemu wójtowi za zapisanie pięknej karty w historii gminy Potok Górny. – Chcę współpracy ze wszystkimi radnymi, wyciągam rękę i proszę o likwidację podziałów. Matematyka wyborcza jest po mojej stronie, ale nie o to chodzi. Jak jest zgoda, to tak jak w rodzinie, można lepiej i efektywniej pracować – mówi wójt Stanisław Dyjak.

Po raz pierwszy głosowania odbywały się metodą elektroniczną, a cały przebieg sesji był nagrywany i transmitowany. W sesji uczestniczył wójt poprzedniej kadencji Edward Hacia i przewodniczący Julian Grabias, kierownik posterunku policji w Potoku Górnym Mariusz Woziwoda, dyrektor oddziału Banku Spółdzielczego w Potoku Górnym Stanisław Bucior.

Nagrania z sesji można obejrzeć tutaj:

 

- Reklama -

6 Komentarze
 1. Lipiny mówi

  Oj panie Janie. A kto nosil prezenty po calej gmibie to juz sie pan nie spyta?

 2. Wyborca mówi

  To juz żeby Policzyć 15 głosów trzeba systemu elektronicznego i komputera? Ile to kosztowalo?

 3. obywatel mówi

  I sie zaczyna…co ma przemowa do rzadzenia? Chyba o to drugie chodzi.

 4. Jan mówi

  W Potoku gmina a dalej rządzi Lipina. Nie wiem kto rozrzucał te smieszcze ulotki ale widocznie w Potoku wybieramy jedynie statystów. Czemu nikt nie zgłaszał kandydatury na przewodniczącego z POTOKA? A co do przemówienia Pana Dyjaka to mniej gadania więcej konkretów

 5. Zofia mówi

  Oj panie Dyjak, mówcą to pan nie jesteś . Jak będziesz tak rządził jak przemawiasz to biedny świecie. Chyba tylko ten Bóg nam pomoże.

  1. Ziomek mówi

   Niech pani Boga nie miesza w swoje kompleksy pani Zofio. Zamiast życzyć samych sukcesów dla dobra wszystkich mieszkańców, pani zachowuje się jak osoba z niskim ilorazem inteligencji. Uprzedzenia stawia pani wyżej od rozsądnego podejścia do sytuacji. Życzę pani miłego wieczoru i radzę wypić trochę ciepłego naparu z melisy. Jutro też jest dzień:)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.