- Reklama -

Nowy skarbnik w gminie Łukowa

12 lutego 2020 roku odbyła się kolejna Sesja Rady Gminy w Łukowej. Został powołany nowy skarbnik tej gminy. Jednogłośnie wybrano Annę Bździuch, która przez prawie 14 lat pracuje w tym zawodzie.

27 listopada 2019 roku skarbnik Irena Sobczak złożyła wypowiedzenie stosunku pracy w związku z planowanym przejściem na emeryturę. Mimo próśb wójta gminy o pozostaniu na stanowisku, skarbnik nie przychyliła się do tej prośby. Warto nadmienić, iż dotychczasowa skarbnik pełniła swoją funkcję 30 lat. Powołanie na stanowisko skarbnika gminy Łukowa miało miejsce 29 czerwca 1990 roku, zaś odwołanie nastąpiło 27 lutego 2020 roku.

– Chyba się popłaczę, bo jednak zżyłam się z tym wszystkim. Żyłam tymi sprawami i myślę, że tak chyba już pozostanie. Szczerze mówiąc, nie czuję się jeszcze emerytką, ale z czasem pewnie zacznę się przyzwyczajać do tego. Dziękuję Bogu za to, że doczekałam tej emerytury, że jestem sprawna fizycznie i psychicznie – mówi Irena Sobczak, były skarbnik gminy Łukowa. – Budżet gminy Łukowa jest w dobrej kondycji, tak jak przez te wszystkie lata, i myślę, że dalej tak będzie – dodaje.

Przewodniczący Rady Gminy Łukowa podsumował dotychczasowy stan gminy pod kątem zarządzania, księgowości i finansów.

– Przewodniczący rady jest zawsze zapraszany na podsumowanie kontroli kompleksowej, która odbywa się raz na 4 lata. Powiem szczerze, że gmina Łukowa pod każdym względem była szczególnie skrupulatna pod kątem księgowości, wydatkowania pieniędzy w ramach ustawy o zamówieniach publicznych. Pamiętam takie zdanie: Do Łukowej powinny przyjeżdżać inne gminy i uczyć się, jak realizować zadania w myśl tej ustawy – mówi Tadeusz Kraczek, przewodniczący Rady Gminy Łukowa. – Księgowa jest od tego, żeby trzymać pieniądze na odpowiednich półkach i szufladach. My mieliśmy takie szczęście, że Irena potrafiła w tych swoich szufladkach trzymać te pieniądze. Zawsze budżet gminy był w pewnych ryzach – dodaje.

- Reklama -

28 lutego 2020 roku powołano Annę Bździuch na stanowisko nowego skarbnika gminy Łukowa. Ukończyła ona Liceum Ekonomiczne w Zespole Szkół Ekonomicznych w  Tarnogrodzie, tym samym uzyskując prawo do pracy w zawodzie technik – ekonomista. Następnie na Wydziale Ekonomii UMCS w Lublinie na kierunku zarządzanie – marketing uzyskała tytuł magistra. Przez prawie 14 lat pracowała na stanowisku urzędniczym w UG Łukowa.

 Można było ogłosić konkurs na wolne stanowisko urzędnicze. Tylko z kolei konkurs dopuszcza przykładowo jakąś osobę z Podkarpacia, zupełnie nam nieznaną. Stąd pewne przesunięcie w urzędzie. Proponujemy, sugerujemy, żeby to w miarę łagodnie przeszło. Prawie 14 lat pracy pani Anny Bździuch w tym zawodzie również o czymś świadczy – mówi Stanisław Kozyra, wójt gminy Łukowa. – Jest to osoba wszystkim mieszkańcom znana i gwarantująca należyte wykonywanie obowiązków skarbnika gminy – dodaje.

 Zdaję sobie sprawę, że przede mną nie lada wyzwanie. Pani skarbnik ustawiła mi poprzeczkę bardzo wysoko, jako fachowiec w swojej dziedzinie i jako człowiek. Dziękuję za doświadczenie, którym chce się ze mną podzielić. Ze swojej strony mogę obiecać, że dołożę wszelkich starań, aby sprostać zadaniom i że państwa nie zawiodę – mówi Anna Bździuch, nowa skarbnik gminy Łukowa.

J.P.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.