kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Nowy samochód dla OSP Gózd Lipiński

Po wielu latach starań strażakom z OSP KSRG Gózd Lipiński udało się pozyskać nowy wóz bojowy. Jak podkreśla naczelnik jednostki, teraz pojazd znacznie poprawi skuteczność w działaniach, a także bezpieczeństwo i komfort strażaków ratowników.

- Reklama -

Od 27 listopada strażacy OSP KSRG Gózd Lipiński mogą cieszyć się nowym nabytkiem. Jest to drugi samochód ratowniczo-gaśniczy, który pod koniec listopada trafił do jednostki.

urząd MArszałkowski projekt

– Wiele lat temu rozpoczęliśmy starania dotyczące zakupu średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Na szczęście, w tym roku udało się zrealizować nasze marzenia i w sobotę trafił do nas nowy nabytek – mówi Sylwester Biernat, naczelnik OSP KSRG Gózd Lipiński.

Strażacy pozyskali środki finansowe na zakup pojazdu z:

  • Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej – 550 000 zł,
  • Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – 50 000 zł,
  • samorządu gminy Biszcza – około 240 000 zł.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

– Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomogli naszej jednostce w pozyskaniu środków na zakup nowego wozu. Teraz dzięki niemu będziemy mogli nieść pomoc szybciej, sprawniej i bezpieczniej – dodaje Sylwester Biernat.

Koszt pojazdu wraz z zamontowanym wyposażeniem wyniósł 840 000 zł brutto. Za tę cenę został zakupiony nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Iveco Eurocargo z napędem 4×4. Auto wyposażone jest między innymi w zbiornik wodny o pojemności 3500 litrów, zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 350 litrów. Maszt oświetleniowy wysuwany na wysokość 5,5 m, działko dachowe DPW 16 i wiele innych. Poprzednio strażacy z Gozdu Lipińskiego posiadali samochód marki Star 226.

Fot: OSP KSRG Gózd Lipiński

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.