- Reklama -

Nowy radny ślubował

– Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców. Tak mi dopomóż Bóg – ślubował 29 września nowy radny gminy Goraj Adam Bączek. – Stwierdzam, że radny Adam Bączek złożył ślubowanie. Nabył pan prawa radnego gminy Goraj. Gratuluję – mówił przewodniczący Stanisław Kapica, dodając, że od teraz rada gminy znów liczy 15 radnych. 

- Reklama -

Po ślubowaniu nowo wybranemu radnemu wręczono zaświadczenie o wyborze, po czym „posypały się” gratulacje i życzenia owocnych obrad. Poinformowano także radnego o obowiązku złożenia oświadczenia majątkowego do 30 dni od dnia ślubowania. 

Przypomnijmy. Wybory uzupełniające do Rady Gminy Goraj zostały ogłoszone w związku z brakiem złożenia oświadczenia majątkowego przez radnego Piotra Kiełbasę. W takiej sytuacji Rada Gminy została zobowiązana przepisami prawa do wygaszenia mandatu radnemu. 30 czerwca gorajscy radni podjęli uchwałę, w której stwierdzili wygaśnięcie mandatu radnego Kiełbasy (okręg wyborczy nr 7, komitet wyborczy PSL) z powodu niezłożenia w terminie oświadczenia o stanie majątkowym.Jednak wybory uzupełniające się nie odbyły, ponieważ liczba zarejestrowanych kandydatów jest równa liczbie wybieranych radnych. W tym przypadku zgłosił się tylko jeden kandydat, który został uznany za nowego radnego. 18 sierpnia br. Gminna Komisja Wyborcza w Goraju wydała obwieszczenie o obsadzeniu mandatu radnego w wyborach uzupełniających do Rady Gminy Goraj bez głosowania w okręgu wyborczym nr 7.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.