Usługi krawieckie

- Reklama -

Nowy projekt sieci szkół w Józefowie

Przyjęty w czwartek projekt zakłada przekształcenie podstawówek w Józefowie i Majdanie Nepryskim w szkoły 8-klasowe i włączenie do nich wygaszanych gimnazjów. – Jednocześnie planujemy, że uczniowie gimnazjum w Józefowie przeniosą się z budynku liceum ogólnokształcącego, w którym teraz się uczą, do siedziby obecnej szkoły podstawowej. Natomiast w budynku LO, którego nie likwidujemy, chcemy utworzyć wielozawodową szkołę branżową I stopnia. Będzie to placówka podobna do dawnych szkół zawodowych, ale ukierunkowana na lokalny rynek pracy, a jej uczniowie będą mogli odbywać praktyki u naszych przedsiębiorców, na przykład w zakładzie produkującym meble, piekarniach czy zakładach mechanicznych – wyjaśnia w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową burmistrz Józefowa Roman Dziura. Szkołą branżową chce kierować nowo powstałe Józefowskie Towarzystwo Oświatowe, które planuje też prowadzenie przedszkola i szkoły podstawowej z oddziałami integracyjnymi.

- Reklama -

Docelowo, od września 2019 roku stowarzyszenie zamierza również przejąć Liceum Ogólnokształcące, które ma być przekształcone w szkołę 4-letnią i niepubliczne schronisko młodzieżowe.

JTO powstało w tym tygodniu. Jego prezesem został Rafał Knap, sekretarzem Elżbieta Kolaszyńska, skarbnikiem Aleksandra Kusztykiewicz, a siedzibą stowarzyszenia jest budynek samorządowego zespołu szkół.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.