- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Nowy Dom Kultury w Biszczy w 2023 roku

Już niedługo GOKSiR w Biszczy przejdzie gruntowny remont. Jego koszt wyniesie ponad 4 mln zł, z czego ponad jedna trzecia pochodzi ze środków zewnętrznych. Za tę kwotę zostanie dobudowane nowe piętro oraz rozbudowana część teatralna budynku. Jednak to nie koniec, zmian będzie dużo więcej.

- Reklama -

W 2021 roku rozpoczęła się przebudowa i modernizacja Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Biszczy, która potrwa trzy lata.

– Od bardzo dawna planowaliśmy modernizację budynku Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Biszczy. Ponieważ cały budynek zarówno zewnątrz, jak i wewnątrz wymaga kompleksowego remontu, ale też zwiększenia jego funkcjonalności, chcieliśmy w jak największym stopniu pozyskać na niego środki z innych możliwych źródeł. W 2020 r. podpisana została umowa z Ministrem Kultury, Dziedzictwa Narodowego i sportu na dofinansowanie tego zadania w ramach programu Infrastruktura Domów Kultury. W roku 2021 udało się skutecznie rozstrzygnąć postępowanie przetargowe i podpisać umowę z wykonawcą. Prace remontowe rozpoczęto pod koniec 2021 roku a zakończą się, mam nadzieję, zgodnie z terminem w roku 2023 – mówi Zbigniew Pyczko, wójt gminy Biszcza.

Inwestycja została dofinansowana ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w wysokości 1 440 000 zł co stanowi 35,43% całego kosztu modernizacji, który wynosi 4 064 679 zł.

Projekt będzie realizowany w 3 etapach.

I etap realizacji projektu – 2021 rok

- Reklama -

W pierwszej kolejności zostaną wykonane prace rozbiórkowe. To między innymi prace wstępne przy przebudowie piętra oraz dobudowaniu nowego wraz z rozbiórką obecnego i położeniem nowego dachu.

II Etap realizacji projektu – 2022 rok

Drugi etap prac rozpocznie się od przygotowania fundamentów, robót murarskich, wykonania posadzek, prac wykończeniowych, przykrycia nowym dachem garderoby i sali widowiskowej oraz gruntownej przebudowy piętra. Następnie prace wykończeniowe przeniosą się na poddasze.

III Etap realizacji projektu – 2023 rok

Trzeci etap prac rozpocznie się od elementów zewnętrznych budynku – wykonana zostanie pochylnia dla osób niepełnosprawnych, schody zewnętrzne oraz zadaszenie przed wejściem głównym. Również ponownie zostanie zagospodarowany teren wokół GOKSiR. Następnie zostanie wykonana termomodernizacja elewacji. Na dachu budynku znajdzie się instalacja fotowoltaiczna oraz solarna. Na koniec zostanie przebudowany parter.

~Michał Kuliński

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.